Kırıkkale’de ‘Sosyal Market’ Açıldı
Gündem 71 Editörü • 25 Ekim 2022 19:16
Kırıkkale’de ‘Sosyal Market’ Açıldı

Kırıkkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından açılan “sosyal market” ile maddi durumu iyi olmayan yükümlüleri ve ailelerin gıdadan giyime, kırtasiyeden oyuncağa bütün ihtiyaçları karşılanıyor.

Kırıkkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan ve geçim zorluğu çeken ve yardıma muhtaç ailelerin gıda, giyim, kırtasiye ve oyuncak gibi birçok ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı ‘sosyal market’ projesini hayata geçirdi. Suça karışan kişilerin, yeniden topluma kazandırmaları sürecinde yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlayan proje kapsamında, Kırıkkale Adliyesi binası içinde mini bir sosyal market açıldı. Yetişkinler için kıyafetlerin yanı sıra yükümlülerin çocukları için ise tüm okul ihtiyaçlarının karşılayacak ürünler de bulunuyor.

Buradaki marketten faydalanmak isteyen yükümlünün ihtiyaçları, kurumdaki ilgili görevliler veya vaka sorumlularıyla görüştükten sonra uygun bulunması halinde karşılanıyor. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, sosyal marketin açılışına katılarak buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Giyim yardımı yapılan bir yükümlü, çocuğunun tüm okul ihtiyaçlarının müdürlük tarafından karşılandığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Ersoy, yükümlülerin cezalarını infaz ederken, aynı zamanda iyileşmesi, rehabilite edilmesi ve suç tekrarının önlenmesi neticesinde topluma yeniden kazandırılmasının temel hedeflerinden biri olduğunu söyledi.  Ersoy, sosyal marketleri diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde oluşturduklarını belirterek, Kızılay’ın da bu konuda kendilerine büyük bir yardım yaptığını açıkladı. Kent genelinde yardımda bulunmak isteyen kamu kuruluşlarıyla işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirten Ersoy, bu konuda destek beklediklerini açıkladı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!