Kırıkkale’de ‘Sporun Enleri Ödül Töreni’ Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 16 Ekim 2023 23:57
Kırıkkale’de ‘Sporun Enleri Ödül Töreni’ Düzenlendi

Kırıkkale’de 9-15 Ekim Amatör Spor Haftası dolayısıyla ‘Sporun Enleri Ödül Töreni’ ile ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporcuların ödülleri verildi.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2023 Yılı Sporun Enleri” ödül törenine katıldı.

Ulusal ve uluslararası alanda ilimizi temsil eden ve başarı elde eden sporcularımıza düzenlenen ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin ve Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş başarılı sporcuları tebrik ederek, Amatör Spor Haftalarını kutladı.

Bizim Geleceğimiz, Hayalimiz, Ümidimiz, Sevdamız Gençlerimizdir

“Gençlerimiz bizim her şeyimiz. Bütün geleceğimiz, hayalimiz, ümidimiz, sevdamız gençlerimizdir.” diyerek konuşmasına başlayan Vali Mehmet Makas, konuşmasının devamında devletimizin spor alanında yaptığı yatırımlara değinerek, bu alanda Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ve Kırıkkalemizin de desteği ile daha da ileriye yürüyeceğimizi ifade etti.

Gazze’de yaşanan olaylara değinerek sözlerine devam eden Vali Makas ecdadımızın dünyayı yönettiği dönemde dünyada adaletin ve huzurun sağladığını, dünyaya tekrar adaletin, huzurun ve barışın Aziz Milletimiz ve gençlerimiz sayesinde geleceğini ifade etti.

En İyi Vatansever, Görevini En İyi Yapandır

Konuşmasına “En vatansever, görevini en iyi yapandır.” diyerek devam eden Vali Makas, “Sporcu kardeşlerimiz de en iyisini yapacak, dünyada her müsabakada bayrağımızı göndere çektirecektir. Buna olan inancımız tamdır.” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Mehmet Makas, branşlarında başarı gösteren sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Düzenlenen törene Vali Mehmet Makas’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Barış Cücen, İl Müdürleri, Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

kirikkale-sporun-enleri-odul-toreni-duzenlendi-5 Kırıkkale'de 'Sporun Enleri Ödül Töreni' Düzenlendi
kirikkale-sporun-enleri-odul-toreni-duzenlendi-6 Kırıkkale'de 'Sporun Enleri Ödül Töreni' Düzenlendi
kirikkale-sporun-enleri-odul-toreni-duzenlendi-2 Kırıkkale'de 'Sporun Enleri Ödül Töreni' Düzenlendi
kirikkale-sporun-enleri-odul-toreni-duzenlendi-3 Kırıkkale'de 'Sporun Enleri Ödül Töreni' Düzenlendi
kirikkale-sporun-enleri-odul-toreni-duzenlendi-4 Kırıkkale'de 'Sporun Enleri Ödül Töreni' Düzenlendi

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!