Kırıkkale’de Su İçme Alışkanlığı Kazandırma Etkinliği; Öğrenciler Vatandaşlara Su Dağıttı
Gündem 71 Editörü • 21 Ekim 2022 11:08
Kırıkkale’de Su İçme Alışkanlığı Kazandırma Etkinliği; Öğrenciler Vatandaşlara Su Dağıttı

Kırıkkale’de su içme alışkanlığını artırmak amacıyla ilkokul öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikle vatandaşlara su dağıtıldı.

Mustafa Necati İlkokulu öğrencileri tarafından sınıf öğretmenleri Adem Canarslan koordinesinde kent meydanında, cadde ve sokaklarda vatandaşlara ve çarşı esnafına su dağıtıldı.

Öğrenciler önce farkındalık oluşturmak amacıyla cadde ve sokaklarda slogan atarak ellerinde “Her gün kendine sor su içtin mi? Sağlık için su içmelisiniz. Metabolizma ile su el ele. Böbreklerimizi yıkayalım” yazılı pankartlarla yürüyüş yaptı. Daha sonra kent meydanında bir araya gelen öğrenciler vatandaşlara, görevi başında olan polislere, basın mensuplarına ve halka su dağıttı. Çarşı esnafına da su dağıtan öğrencilerin bu davranışı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Su verdikleri bir esnaf ise bu anlamlı davranışlarından dolayı su dağıtan öğrencilere çikolata verdi.

Okul Müdürü Sabri Acar yaptığı açıklamada, suyun insan sağlığı açısından büyük önem taşıdığından dolayı böyle bir etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Acar, “Bizler okulumuzun öğretmenleri, öğrencileri ve velilerimizle birlikte suyun insan sağlığına faydalı olduğuna dikkat çekmek ve su tüketimini artırmak amacıyla böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. “ dedi.

Etkinlik koordinatörü ve sınıf öğretmeni Adem Canarslan da, “Bu projeyi uygulamaya koyan sınıf öğretmeniyim. Bu projemizi 4 yıldır uyguluyoruz. Artık geleneksel hale getirdik. Bundan sonra uygulamaya devam edeceğiz. Su içme alışkanlığını kazandırma etkinliği toplumumuzda çok az. Bu konuda duyarlılığı artırmak istiyoruz. Dolayısıyla toplumumuzda su içme alışkanlığı az olduğu için bunu toplumda böyle bir projeyle farkındalık oluşturmak istedik.” diye konuştu.

Kent meydanında, cadde ve sokaklarda gördüklerine su veren öğrenciler ise etkinliği çok sevdiklerini belirterek, “Böyle etkinlikler yapmayı çok sevdik. Büyüklerimize, arkadaşlarımıza su veriyoruz. Su içmek sağlıklı, bolca su tüketmeliyiz. Meydanda gezdik. Herkesin bizleri alkışlaması da bizi mutlu etti.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara yönelik su dağıtımının ardından düzenlenen etkinlik son buldu.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!