Kırıkkale’de Yaklaşık Değeri 300 Bin Lira Olan Reçine Esrarı Ele Geçirildi
Gündem 71 Editörü • 29 Nisan 2021 13:45
Kırıkkale’de Yaklaşık Değeri 300 Bin Lira Olan Reçine Esrarı Ele Geçirildi

Kırıkkale’de İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bir yolcu minibüsünde yakaladıkları yabancı uyruklu kişinin iç çamaşırından 400 gram reçine esrar ile sahte yol izin belgesi ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kırıkkale-Ankara karayolu üzerinde bulunan kontrol noktasında bir yolcu minibüsünü durdurdu.

Minibüs aramasında narkotik köpek Cesur da kullanıldı. Cesur’un bir yolcuya aşırı tepki göstermesi üzerine şüpheli şahıs araçtan indirilerek sorgulaması ve üst araması yapıldı.

Yapılan sorgulamada şahsın yasa dışı yollarla kısa süre önce yurda giriş yaptığı ve Afganistan uyruklu olduğu belirlendi.
Şüphelinin üzerinde yapılan detaylı aramada ise iç çamaşırında gizlenmiş halde yaklaşık değeri 300 bin lira olan 400 gram reçine esrarı ele geçirildi. Ayrıca 2 cep telefonu, 4 milyon İran Riyali ile 2 adet sahte yol izin belgesi ele geçirildi.
Arama esnasında Jandarmayı yanıltmak maksadıyla yasadışı göçmenin sağır ve dilsiz olduğunu beyan eden minibüs şoförü ile yanındaki koltukta seyahat eden yeğeni de soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

kirikkale-recine-esrari-yakalandi-haber-2 Kırıkkale'de Yaklaşık Değeri 300 Bin Lira Olan Reçine Esrarı Ele Geçirildi

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!