Kırıkkale’de Yapılan Kavurmalar Deprem Bölgesinde Dağıtıldı
Gündem 71 Editörü • 19 Şubat 2023 21:41
Kırıkkale’de Yapılan Kavurmalar Deprem Bölgesinde Dağıtıldı

Kırıkkale’de deprem bölgesine yardımlar kesintisiz bir şekilde devam ederken, Kırıkkaleli besicilerin bağışladığı 590 küçük baş hayvan Kırıkkale mezbahanesinde kesilip kavurma yapıldıktan sonra paketlenerek deprem bölgesinde dağıtılmaya başlandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından afet bölgesine destek için tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırıkkale’de de yardımlar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Kırıkkale Belediyesinin organizesinde, Kırıkkale Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciliği Birliği katkıları ve Kırıkkaleli besicilerin Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesine gönderilmek üzere kavurma yapılmak üzere canlı hayvan desteğinde de bulundu.

Kırıkkale Belediyesinin çağrısı ile başlatılan yardım kampanyasına Kırıkkale’nin köylerinde besicilik ile uğraşan çiftçiler 590 adet küçükbaş hayvan bağışında bulundu. Kırıkkale Belediyesince köylerden toplanan bu koyun ve keçiler kavurma yapılmak üzere mezbahanede kesimi yapıldı. Kırıkkaleli esnafının katkıları ile de etler kavurma yapıldıktan sonra Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesine gönderildi.

Depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 14 gündür bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’den gönderilen araçları karşıladı. Başkan Saygılı Kırıkkaleli besicilere teşekkür ederek “Birliğin katkıları ile toplanan küçük baş hayvanlardan yapılan kavurmaların ilk partisi Pazarcık’a ulaştı. Hemşehrilerimin hayırlarını Allah kabul etsin. Emin olsunlar ki bu hayırları yerlerine ulaştı. Rabbim onlardan razı olsun. Bir kez daha Kırıkkale’li olmaktan gurur duyuyorum. Paketlenmiş şekilde buraya gelen kavurmaları çadır kentlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışan depremzede vatandaşlarımıza dağıtımına başladık” ifadesini kullandı.

Kırıkkale Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Kürşat Ulusoy’da yaşanan depremin kendilerini çok etkilediğini söyleyerek; “Milletimize çok geçmiş olsun. Çok büyük yıkım çok büyük felaket. Tüm Türkiye gibi kayıplarımıza çok üzüldük. Ama devletimiz ilk andan itibaren yaraları sarmak için çok büyük çaba harcıyor. Bizde Kırıkkaleli besiciler olarak depremzede vatandaşlarımızın yanında olmak yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Çağrımıza Kırıkkaleli besiciler kulak verdi ve 590 adet canlı küçük baş hayvanı Kırıkkale Belediyemizin katkıları ile tüm köylerimizden topladık. Toplanan bu küçük baş hayvanlar kavurma yapıldıktan sonra başkanımızın koordinesinde bulunan Pazarcık ilçesine getirdik. Ben üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İyi varlar” dedi. Soğuk hava araçları ile deprem bölgesine vakumlanmış şekilde ulaştırılan kavurmalar, akşam saatlerinde çadır kentlerde yaşayan depremzede vatandaşlara dağıtıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!