Kırıkkale’de Yaşlı Terziyi Sahte Para İle Dolandırdılar
Gündem 71 Editörü • 28 Eylül 2022 20:09
Kırıkkale’de Yaşlı Terziyi Sahte Para İle Dolandırdılar

Kırıkkale’de 50 yıldır terzilik yapan Haydar Sever’i sahte 200 lira para vererek, hem işini yaptırdılar, hemde para üstü aldılar.

Kırıkkale’de terzi işyeri bulunan Haydar Sever (65), geçtiğimiz günlerde vatandaş yada vatandaşlar, sahte 200 lira vererek, yaşlı terziyi mağdur ettiler.

200 liranın sahte olduğunu öğrenen Sever, neye uğradığını şaşırdı. “Allah kimseyi kötü insanlarla karşılaştırmasın diyerek tepkisini gösterdi.” Hala elinde sahte 200 lirası bulunan Sever, büyük emeklerinin heba olduğunu dile getirdi.

Başından geçen kandırılma olayını anlatan Sever, “Şu anda hatırlayamadığım bir vatandaş gelerek, bana iş yaptırdı. Ardından 200 lirayı verdi. 200 lira bantlı idi. Sanki nutkum tutuldu. Bir şey söyleyemedim. 200 lirayı aldım. Yaptığım işi ile birlikte para üstünü verdim. Şu anda hatırlayamadığım kişi gitti. Daha sonra kredi borcumu ödemek için diğer paralarla birlikte bankaya gittim. Bankadakiler bana aldığım paranın sahte olduğunu söylediler. Çok büyük bir şok yaşadım. Kredimi ödemek için diğer esnaflardan borç para aldım” dedi.

Kendinin dolandıran kişiye hakkını helal etmeyeceğini söyleyen Sever, “Esnaf zor durumda ancak kredilerimizi ödüyoruz ve evin geçimini sağlıyoruz. Parayı kazanırken gözlerimizin nurunu akıtıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Esnaf arkadaşlarımız dikkatli olsun. Emekleri zayi olmasın. “diye konuştu.

kalehaber

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!