Kırıkkale’de Yaya Geçitleri Yenileniyor
Gündem 71 Editörü • 11 Mayıs 2022 11:17
Kırıkkale’de Yaya Geçitleri Yenileniyor

Kırıkkale Belediyesi, şehir  estetiğine yönelik çalışmalar kadar vatandaşların kullandığı yol ve geçitlerin işlevselliğini ön plana çıkaran uygulamaları hayata geçiriyor. Şehir genelinde yaya geçitlerini boyarken, yollarda figür uygulamaları yerleştiriyor.

6 BİN 500 METRE KARE BOYANACAK

Kırıkkale Belediyesi altyapı uygulamaları ve asfalt çalışmaları tamamlan yol bölümlerinde ekiplerince araç trafiğine hazır hale getiriliyor. Kırıkkale Belediyesi, şehir genelinde yaya geçitlerini kompenantlı boya ile yeniden boyarken, yollara yön ve yaya figürleri de çekiyor. Boyama yöntemiyle yaya geçitlerinin görüne bilirliğinin artırılması ve yayaların daha güvenli karşıdan karşıya geçmesi sağlanıyor. Çalışma kapsamında 6 bin 500 metre kare kompenantlı boya ve 200 adet figür çizilmesi planlanıyor. 

YAYA GEÇİTLERİ DAHA BELİRGİN

Kırıkkale Belediyesi ilk olarak Alparslan Türkeş Bulvarında başladığı yaya geçitlerini daha belirgin hale getirme çalışmalarını Millet Bulvarı, Okulu önleri ile devam ediyor. Mevsimsel şartlara karşı dayanıklı olan boyalarla yaya geçitlerini boyayarak, yayaların gidiş ve gelişlerinin düzenli olmasını sağlayacak işaretler de koyan Kırıkkale Belediyesi, trafiği aksatmamak için çalışmalarını gece saatlerinde sürdürüyor.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

Yaya-Gecitleri-Yenileniyor-1 Kırıkkale'de Yaya Geçitleri Yenileniyor
Yaya-Gecitleri-Yenileniyor-3-1 Kırıkkale'de Yaya Geçitleri Yenileniyor
Yaya-Gecitleri-Yenileniyor-4 Kırıkkale'de Yaya Geçitleri Yenileniyor
Yaya-Gecitleri-Yenileniyor-7 Kırıkkale'de Yaya Geçitleri Yenileniyor