Kırıkkale’de Yerli Malı Haftasında Öğrencilere TOGG Sürprizi
Gündem 71 Editörü • 15 Aralık 2023 13:56
Kırıkkale’de Yerli Malı Haftasında Öğrencilere TOGG Sürprizi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,  “Yerli Malı Haftası” nedeni ile Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u okul bahçelerine getirerek öğrencilere sürpriz yaptı.

Kırıkkale’de “Yerli Malı Haftasında” öğrenciler TOGG sürprizi yaşadı.  Toki Şehit Nazır Elitok İlkokulu, Anbeba Anaokulu, Fatih Ortaokulu ve Özbek Saran Ortaokulu okul bahçesinde sergilenen TOGG’a öğrenciler büyük ilgi göstererek araçla birlikte hatıra fotoğrafı çekindiler.  Yerli Malı Haftası gibi önemli bir günde öğrencilere TOGG sürprizi yapan Başkan Saygılı, “Bugün bir sürpriz yapalım dedik, öğrencilerimize Türk insanının ürettiği, yerli ve milli anlayışın sembolü olan TOGG’umuzla gönderdik. Öğrencilerimize bu aracı tanıma fırsatı verdik ki fırsat verilince Türk gençlerinin, Türk mühendislerinin neler yapabileceğini en güzel şekliyle gözlemlemiş olsunlar istedik. Yerli ve milli anlayışın bir ürününü hep beraber paylaşmanın mutluluğunu, keyfini taşıyoruz” dedi.

Başkan Saygılı “Böyle başarıları daha da ileri taşımak pırıl pırıl Anadolu irfanı ile bezenmiş olan, anadolu evlatları olan öğrencilerimizin görevi olacak. Bizim gencimiz, bizim geleceğimiz olan yavrularımız fırsat verilince neler yapabildiklerini görüyoruz, bunların arasında İHA’lar yerli milli uydular, TOGG, TGC gebisi var. Bizde Yerli Malı Haftasını farklı kılmak için belediyemiz filosuna katılan TOGG öğrencilerimiz ile buluşturmak istedik” dedi.

kirikkale-togg-yerli-mali-surpriz-2-1 Kırıkkale'de Yerli Malı Haftasında Öğrencilere TOGG Sürprizi
kirikkale-togg-yerli-mali-surpriz-3-1 Kırıkkale'de Yerli Malı Haftasında Öğrencilere TOGG Sürprizi
kirikkale-togg-yerli-mali-surpriz-4-1 Kırıkkale'de Yerli Malı Haftasında Öğrencilere TOGG Sürprizi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!