Kırıkkale’de Yüz Yüze Eğitimin İlk Zili Çaldı
Gündem 71 Editörü • 2 Eylül 2021 10:23
Kırıkkale’de Yüz Yüze Eğitimin İlk Zili Çaldı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de yüz yüze eğitime ilk adım atan öğrenciler okullarıyla buluştu.

Zilin sesini duyan öğrenciler sınıflarına koştu.

2021-2022 eğitim öğretim yılının tam zamanlı olarak başlamasına sayılı günler kala öğrencilerin okula uyum süreci de başlamış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen takvim çerçevesinde eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okula uyum etkinlikleri bugün itibariyle başladı. İlk defa okulla tanışan öğrenciler, aileleriyle eğitim görecekleri okullardaki dersliklerine alındı ve milyonlarca okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencisi, okula uyum eğitimine alındı.

Uyum eğitimi kapsamında öğrencilere, okullarda oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verilerek uyumları sağlanacak. Okullarda yapılacak eğitim ve diğer etkinlikler içeriği ve süresi öğrencilerin ilgi ve gereksinimleri ile gelişimsel düzeyleri doğrultusunda öğretmenlerle birlikte okul idaresi tarafından yapılacak planlamaya göre ayarlanacak.

Kırıkkale’de de uyum eğitimi kapsamında anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri okullarına kavuştu. Öğrenciler eğitim görecekleri okullarına giderek ilk heyecanı yaşadı.

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve beraberinde Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, uyum eğitimi kapsamında kentteki Şehit Suat Yalçın Anaokulu ve Gazi İlkokuluna giderek öğrenci ve velilerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, yeni eğitim öğretim yılının ilk zilini çalarak öğrencileri sınıflara aldı. Tüfekçi, anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin okula uyumlarına yardımcı oldu ve anaokulu öğrencileriyle ilk dersinde çeşitli hikayeler anlattı.

Öğrenciler sınıflara sırayla ve dezenfektan kullanılarak maske takarak alındı.

Tüfekçi, yaptığı açıklamada, “Bugün biz uyum eğitimi ile beraber bakanlığımız tarafından belirlenen bir takvim çerçevesinde 1-3 Eylül tarihlerinde uyum eğitimini gerçekleştireceğiz. Bu uyum eğitimi sürecinde ilimiz genelinde 256 okulumuzda ve 46 bin 927 öğrenciyle 6 Eylül itibariyle bütün öğrencilerimiz okullarına kavuşmuş olacak. Biz bugün birinci sınıflarda ve okul öncesi okullarımızda çocuklarımızı okula aldık. Velilerimizin emanetini almış olduk. Bizler öğrencilerimizi bir anne baba hassasiyetiyle karşıladık. Anne baba hassasiyetiyle koruyacağımızı da taahhüt ettik. Tüm velilerimizin bu konuda gönülleri ferah olsun. Onlar da çocuklarını bize emanet ettiler. Bu 3 günlük süreç içerisinde çocuklarımızı oyunla, çeşitli eğlencelerle, masal okumalarıyla okula hazırlayacağız. 6 Eylül itibariyle de ilimiz genelinde 49 bin öğrenciyle eğitim öğretime başlayacağız.” dedi.

1630508748_okul_-4 Kırıkkale'de Yüz Yüze Eğitimin İlk Zili Çaldı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!