Kırıkkale’de ‘Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı’ Oluşturuldu
Gündem 71 Editörü • 11 Kasım 2023 20:19
Kırıkkale’de ‘Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı’ Oluşturuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında 11 Kasım tarihinde 81 ilde eş zamanlı olarak saatler 11.11´i gösterdiğinde fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” teması ile 81 İlde 2.023 lokasyonda eş zamanlı gerçekleşen fidan dikim etkinliğine katıldı.

kirikkale-yuzuncu-yil-cumhuriyet-ormani-olusturuldu-6 Kırıkkale'de 'Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı' Oluşturuldu

Kırıkkale Kent Ormanı mevkiinde gerçekleşen etkinlikte, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde Orman İşletme Müdürü Atilla Yılmaz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Yılmaz, konuşmasında İl merkezimiz ve 8 ilçemizde okul bahçelerinde 2.000 adet fidanın toprakla buluşturulduğunu 2023 yılı sonuna kadar da toplamda yaklaşık 800.000 fidanın dikileceğini söyledi.

kirikkale-yuzuncu-yil-cumhuriyet-ormani-olusturuldu-2 Kırıkkale'de 'Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı' Oluşturuldu

Bu sene kutlanılan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nün Cumhuriyetimizin 100.yılı münasebetiyle Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanları ismini alacağından dolayı özel bir öneme sahip olduğundan bahsederek konuşmasına başlayan Vali Mehmet Makas Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasındaki kilometre taşlarından birinin de fidan dikimi ile oluşan ağaçlandırma sahalarımız olacaktır dedi.

kirikkale-yuzuncu-yil-cumhuriyet-ormani-olusturuldu-3 Kırıkkale'de 'Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı' Oluşturuldu

Makas, “Bu ormanlarımızın her biri gelecek nesillere bir güç olacak, kaynak olacak, enerji olacak.” dedi.

Konuşmasının devamında ağaç dikerek milli ve manevi görev yapıldığını ifade eden Vali Makas, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yapılan bu etkinlikte emeği geçenlere ve etkinliğe katılmalarından dolayı Kırıkkale halkına teşekkür etti.

kirikkale-yuzuncu-yil-cumhuriyet-ormani-olusturuldu-4 Kırıkkale'de 'Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı' Oluşturuldu

Protokol konuşmalarının akabinde başta Vali Mehmet Makas, protokol üyeleri, ögrenciler ve diğer katılımcılar kurulacak Cumhuriyet Ormanları için 2.000 fidanı toprakla buluşturdular.

kirikkale-yuzuncu-yil-cumhuriyet-ormani-olusturuldu-7 Kırıkkale'de 'Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Ormanı' Oluşturuldu

Fidan dikimi sonrası Karaçam, Ceviz, Sedir ve Ihlamur olmak üzere dört tür fidan ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtıldı.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ve eşi Elif Makas, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, il protokol üyeleri, siyasi parti il başkanları, şehit yakınları ve gazilerimiz, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!