Kırıkkale’de Zabıta Ekipleri Çok Sayıda Dilenci Hakkında İşlem Yaptı
Gündem 71 Editörü • 30 Eylül 2022 10:55
Kırıkkale’de Zabıta Ekipleri Çok Sayıda Dilenci Hakkında İşlem Yaptı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. 

Özellikle cami, AVM ve trafik ışıklarının önünde yoğunluk oluşturan dilenciler ekiplerce toplanarak Zabıta Müdürlüğüne götürüldüler. 

DİLENCİLERİN PARALARINA EL KONULDU

Duygu istismarı yapan dilencilere karşı Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle vatandaşların yoğunluk oluşturduğu yerlerde duygu sömürüsü yapan dilenciler toplanarak Zabıta Müdürlüğüne götürülerek burada üzerlerinde bulunan paralara el konulup, Kabahatler Kanunu gereği her birine idari para cezası uygulandı. Bu konuda vatandaşlara da önemli sorumluluk düştüğünü belirten Zabıta Ekipleri, bu şahıslar kendilerine geçim kaynağı olarak dilenciliği gördüklerini belirterek itibar etmemelerini istediler.

TOPLANARAK ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜLER

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada ayrıca “ Bu gün yaptığımız çalışmada onlarca dilenci toplanarak Zabıta Müdürlüğümüze götürüldü. Işıklarda, merkezde, cami ve AVM önünde yaptığımız çalışmalarda toplanan bu dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinde çıkan paralara el konup, Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor, bu şahıslara para verilmemesini istiyoruz, verildiği sürece dilenciliğe, duygu istismarına devam ediyorlar. Şikayet eden de vatandaşımız, para veren de vatandaşlarımız. Bizde bu durumdan muzdaribiz, yaptığımız işlemlerin tamamı, vatandaşların para verildiği sürece bir fayda sağlamıyor, bugünde yine topladık, yine üst araması yaptık, yine üzerlerinde ki paraya el koyduk” ifadelerine yer verildi. 

kirikkale-belediyesi-dilenci-operasyonu-2-1 Kırıkkale'de Zabıta Ekipleri Çok Sayıda Dilenci Hakkında İşlem Yaptı
kirikkale-belediyesi-dilenci-operasyonu-3-1 Kırıkkale'de Zabıta Ekipleri Çok Sayıda Dilenci Hakkında İşlem Yaptı
kirikkale-belediyesi-dilenci-operasyonu-1-1 Kırıkkale'de Zabıta Ekipleri Çok Sayıda Dilenci Hakkında İşlem Yaptı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!