Kırıkkale’de Zabıta Ekipleri Marketleri Denetledi
Gündem 71 Editörü • 1 Aralık 2022 19:26
Kırıkkale’de Zabıta Ekipleri Marketleri Denetledi
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, market ve zincir marketlere yönelik düzenlediği denetimlere devam ediyor.

Denetimlerde tespit edilen son kullanma tarihi geçmiş ürünler toplanarak imha edildi.

PERİYODİK DENETİMLER SÜRÜYOR

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kırıkkale’de faaliyet gösteren market ve zincir marketlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Periyodik denetimlerini sürdüren zabıta ekiplerimiz, market ve bakkalların işyeri açma ruhsatı, hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ediyor. Yapılan denetimler esnasında ekiplerin dikkati sayesinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin raflarda bulunduğu tespit edilerek toplatıldı. Yapılan incelemede, aralarında bebek maması, bakliyat ürünleri, çeşitli meşrubat ve atıştırmalıkların bulunduğu çeşitli ürünler olduğu görüldü.

TOPLANAN ÜRÜNLER ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRİLİP, İMHA İŞLEMİ YAPILDI

Son kullanma tarihi geçmiş yada saklama koşullarının sağlanmadığı ürünler toplatılarak Zabıta Müdürlüğü ekiplerince getirildi. Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada “ Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş ve saklama koşulları tutmayan ürünlere el koymalar yapılarak gerekli cezai işlemleri gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızdan alışveriş yaparken mutlaka son kullanma tarihlerine kontrol etmelerini istiyoruz. Toplanan bu ürünler imha edilecek. Bu tür denetimlerimizi periyodik olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da karşılaştıkları olumsuzlukları Alo Zabıta 153’e bildirmelerini istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!