Kırıkkale’de Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Denetim
Gündem 71 Editörü • 15 Mart 2023 10:34
Kırıkkale’de Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Denetim

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri, kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı denetimlerini sürdürüyor. 

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine dilencilere yönelik denetimlerine hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsam da çalışma başlatan ekipler özellikle il dışından geldiği tespit edile dilencilerden elde edilen paralara el koydu. Yapılan denetimlerde özellikle il dışından geldiği tespit edilen şahıslar hakkında 5326 Kabahatler Kanunu’na göre haklarında cezai işlem uygulandı.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten Zabıta Müdürlüğü kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara göz açtırılmayacağı ifade edildi. Yapılan açıklamada “Rutin kontrol ve denetimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Son günlerde artan dilencilik faaliyetleri üzerine ekiplerimiz ile birlikte çalışma başlattık. Yapılan çalışmalar neticesinde çoğunluğunun il dışından geldiği tespit edilen çıkan paralara ilgili kabahatler kanunca el konuldu. Zabıta ekipleri olarak şehir merkezinde ve sorumluluk alanlarımızdaki denetimlerimize devam edeceğiz” denildi.

kirikkale-zabita-dilenci-operasyon-2 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Denetim
kirikkale-zabita-dilenci-operasyon-3 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Denetim
kirikkale-zabita-dilenci-operasyon-5 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Denetim
kirikkale-zabita-dilenci-operasyon-4 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Denetim

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!