Kırıkkale’de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim
Gündem 71 Editörü • 9 Haziran 2023 18:42
Kırıkkale’de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sorumluluk sahasında bulunan zincir ve yerel alışveriş merkezlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Denetimlerde çok sayıda son tüketim tarihi geçmiş ürün tespit ederek imha etmek üzere toplandı. 

RAFLARDA BULUNMASI ÜZÜCÜ

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sorumluluk sahasında bulunan 80 Zincir ve Yerel Alış Veriş Merkezine  yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde son kullanım tarihi geçmiş olmasına rağmen raflarda satışına devam edilen ürünleri bulunduran iş yerleri hakkında tutanak tutularak, idari para cezası uygulandı. Zabıta Müdürü Koray Aslan, tarihi geçmiş ürünlerin raflarda satılmasının çok üzüntü verici olduğunu söyledi.

DENETİMLER SÜRÜYOR 

Son kullanım tarihi geçmiş ürün, hijyen, kasa, raf etiket ve gram uyuşmazlığı gibi konularda denetimlerin ara verilmeden sürdürüldüğünü ifade eden Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürü Koray Aslan, “Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın yakın takibi ve talimatları ile Kırıkkale’de zincir marketlere yönelik denetimlerimizi sürdürüyoruz. 80 Alış veriş merkezinde denetimlerimizi gerçekleştirdik, bu denetimlerde maalesef çok fazla ürünün son tüketim tarihi geçmiş olmasına rağmen raflarda olduğunu tespit ettik. Bu durum bizleri de üzüyor” ifadesini kullandı. 

VATANDAŞLARIMIZDAN SON TÜKETİM TARİHİNİ KONTROL ETMELERİNİ İSTİYORUZ

Zabıta Müdürü Aslan “Bu şekilde faaliyetlerini sürdüren market ve alışveriş merkezlerine gerekli cezai işlemleri uygulayarak, ürünleri topladık. Denetimlerimiz bundan sonra da sürecek. Her gün yaptığımız denetimler ile halkımızın sağlığını korumaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bu konuda daha hassas olmaları ve aldıkları ürünlerin son kullanma tarihlerine bakmalarını öneriyoruz” dedi.   Aslan denetimlerde etiket fiyatları ile kasa fiyatları arasında da uyuşmazlık örneklerine rastladıklarını belirterek, bu tür uygunsuzlukların da takipçisi olduklarını sözlerine ekledi. Zabıta ekiplerince toplanan tüketim tarihi geçmiş ürünler ise imha edildi.

Zabita-Ekiplerinden-Sok-Denetim-2 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim
Zabita-Ekiplerinden-Sok-Denetim-4 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim
Zabita-Ekiplerinden-Sok-Denetim-6 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim
Zabita-Ekiplerinden-Sok-Denetim-11 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim
Zabita-Ekiplerinden-Sok-Denetim-9 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim
Zabita-Ekiplerinden-Sok-Denetim-13 Kırıkkale'de Zabıta Ekiplerinden Şok Denetim

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!