Kırıkkale’de Zincir Marketlerde Fahiş Fiyat Denetimi Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 28 Aralık 2021 23:30
Kırıkkale’de Zincir Marketlerde Fahiş Fiyat Denetimi Yapıldı

Kırıkkale’de Ticaret İl Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesi zabıta ekipleri, “Fahiş Fiyat” satışlarıyla ilgili zincir marketlerde denetim yaptı.

Kırıkkale’de Ticaret İl Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesi zabıta ekipleri temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim yaptı.

Ekipler, denetim yaptıkları marketlerde çay, şeker, un, yumurta, tavuk, pirinç, peynir, süt ve yağ gibi ürünler başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin hem fiyatları hem de gramaj değerleri incelendi.

Öte yandan genel hijyen kurallarıyla ilgili de detaylı denetim yaptı.

Ekmek reyonunda ekmeklerin bir bir hassas terazi ile tartılmasıyla her bir ekmekte 15-20 gram eksikliğin olduğu tespit edildi.

Ekipler, eksik gramaj ve denetimde karşılaştıkları hijyen ve diğer olumsuzluklar konusunda tutanak tuttu.

Denetimler sonrasında açıklama yapan Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürü Koray Arslan, “Tüm zincir marketlere ve esnaflarımıza yönelik tüketicimizi korumamız yönünde bir denetim gerçekleştirdik. Denetimlerde etiketlerin kontrolü yapılarak kasa fiyatları ile ürünlerin raflardaki fiyatları kontrolünü gerçekleştirdik. Ayrıca marketler içerisinde bulunan hijyen koşulları, ekmeklerin gramajları, bunların tespitlerini gerçekleştiriyoruz. Her gün bu denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Bugün de bir mağazamız içerisinde bulunan ürünlerle alakalı olarak ekmek fırınlarıyla ilgili gramajlarında bir eksik tespit ettik. Bu tespitimizle beraber tutanağımızı, işlemimizi gerçekleştirdik. Gerekli yasal cezalar yapılacaktır. Ayrıca bağlantılı bulunduğu ekmek fırını ile ilgili de gerekli işlemler yapılacaktır.” açıklamasında bulundu.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!