Kırıkkale’de Zincir Marketlerde KDV İndirimi Denetimine Devam Ediliyor
Gündem 71 Editörü • 8 Nisan 2022 15:12
Kırıkkale’de Zincir Marketlerde KDV İndirimi Denetimine Devam Ediliyor

Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü, defterdarlık ve zabıta müdürlüğü ekipleri Temel İhtiyaç ürünlerinde, KDV’nin indirilmesine ilişkin düzenleme denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Konu ile ilgili Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Ticaret İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, Defterdarlık ve Zabıta Müdürlüğü işbirliğiyle, Temel İhtiyaç ürünlerinde, KDV’nin indirilmesine ilişkin denetimlere zincir marketlerde devam edilmektedir.

Zincir marketlerin yapılan denetimlerde yeni KDV düzenlemesine geçtiği görülmüştür. Şeker açısından herhangi bir stok sıkıntısına rastlanmamış raflarda mevcuttur.

Deftardarlık ve Zabıta işbirliğiyle Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün araç desteği verdiği denetimlere günlük devam edilecektir.

Ticari Reklam ve Haksız Ticari uygulamalar yönetmenliğine göre, KDV indirimini yansıttığını ifade etmesine rağmen söz konusu indirimlerin ürün fiyatlarına yansıtılmadığının tespit edilmesi halinde, indirimin yapılmadığını gösteren fiş, fatura ve tutanakla birlikte işlem yapılmak üzere Bakanlığımıza gönderilecektir.

seyfettin-02 Kırıkkale'de Zincir Marketlerde KDV İndirimi Denetimine Devam Ediliyor

gundem71.com • Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!