Kırıkkale’den Deprem Bölgesine Yardımlar Artarak Devam Ediyor
Gündem 71 Editörü • 6 Şubat 2023 21:18
Kırıkkale’den Deprem Bölgesine Yardımlar Artarak Devam Ediyor

Kırıkkale Valiliği himayelerinde Kırıkkale Belediye Başkanlığı, Bahşılı Belediye Başkanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından hazırlanan yardım malzemeleri deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

7’den 70’e herkesin tek yürek olduğu, merkez üsü Kahramanmaraş/Pazarcık ilçesinde yaşanan doğal afetin açtığı yaraları sarmak için hazırlanan yardım TIR’ları Yardım Toplama Merkezlerinde doldururalarak konvoy halinde Kahramanmaraş ile ve depremden etkilenen çevre illerinde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktı. Kırıkkale olarak ilk gönderilen 6 TIR’ın yola çıkmasından önce gazetecilere basın açıklamasında bulunan Kırıkkale Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Vali Yardımcısı Kurnaz, “Maalesef bugün çok acı bir günümüz, hepimizin başı sağolsun. Kahramanmaraş ili merkezli depremde ciddi can kayıplarımız var. Bunu hep beraber takip ediyoruz. Tabi deprem, ülkemizin bir gerçeği ve milletimizin yardımlaşma duygularını gerçekten en üst seviyeye çıkaran bir durum. Bu yardımlaşmaların Kırıkkale Belediyemiz, Bahşılı Belediyemiz, diğer sivil toplum örgütlerimiz, Valiliğimizin öncülüğünde bugün kısa sürede yaptıkları çalışmada 6 araçlık bir konvoyumuz inşallah bu akşam deprem bölgesine göndereceğiz. Kış şartları da var. Gerçekten zor bir süreç. Allah Türk milletine sabır versin. Gerçekten zor bir süreçten geçiriyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı Kurnaz’ın konuşmasının ardından konuşma yapan Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Kırıkale Valiliği, Kırıkkale Belediyesi ve Bahşılı Belediyesi ile birlikte yardım TIR’larının yola çıkarıldığını belirterek, belediye olarak bütün ekipmanların deprem bölgesine yardım için seferber edildiğinin altını çizdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!