Kırıkkale’den Türk Şeker Tarım AŞ’ye Salçalık Domates
Gündem 71 Editörü • 7 Ekim 2020 22:45
Kırıkkale’den Türk Şeker Tarım AŞ’ye Salçalık Domates

Kırıkkale’de çiftçiler tarafından üretimi yapılan salçalık domateslerin Türk Şeker Aş’ye satışı ve sözleşmeli üretim anlaşması yapıldı.

Konu ile ilgili Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İl Müdürlüğümüz tarafından, ilimizde sözleşmeli tarımsal üretimin arttırılması, çiftçilerimizin alım garantisi ile planlı üretim yapabilmesi ve gelir düzeyinin arttırılması amacıyla sürdürülen çalışmalar olumlu sonuçlarını vermeye başlıyor. Bu kapsamda yakın geçmişte İl Müdürlüğümüzde düzenlenen bilgilendirme toplantısı ve sürdürülen girişimler ile ilimiz çiftçisinin ürettiği salçalık domateslerin TÜRK ŞEKER TARIM AŞ’ye satışı ve sözleşmeli üretim anlaşması yapıldı.

Salçalık domates yetiştiren çiftçimizin işletmesini ziyaret eden ve bu konuda yürütülen çalışmaları değerlendiren İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Yakın tarihte Türk Şeker Tarım AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin DEMİRÖZ’ün de katılımıyla İl Müdürlüğümüzde düzenlediğimiz toplantı ile çiftçilerimize sözleşmeli tarımsal üretim ve bu şirketin ürün talepleri konusunda detaylı bilgi vermiştik. Toplantı sonrasında da bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Serhan DEMİRHAN isimli çiftçimizde 170 dekar arazisinde domates yetiştirip Kırıkkale pazarında satışa sunan örnek bir çiftçimiz. Bizim girişimlerimiz ve çiftçimizin de bu doğrultudaki yaklaşımı ile bu sezon üretiminin bir kısmını TÜRK ŞEKER TARIM AŞ’ye satması ve gelecek yıl için de TÜRK ŞEKER TARIM AŞ adına sözleşmeli üretim yapması sağlandı. Amacımız daha fazla sayıda çiftçimizin sözleşmeli tarımsal üretim modelinin avantajlarından faydalanmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

Sözlerine TÜRK ŞEKER TARIM AŞ’nin ilimizde yetiştirilen birçok ürün için alım ve sözleşmeli üretim talebi olduğuna vurgu yaparak devam eden YILMAZ ayrıca, destek ve himayeleri ile bu şirketin kurulmasını sağlayan Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK başta olmak üzere, TÜRK ŞEKER TARIM AŞ’yi çiftçilerimizin hizmetine sunmak konusunda emeği bulunan herkese teşekkürlerini sunduğunu dile getirerek, bu konuda bilgi ve destek talebinde bulunan bütün çiftçilerimizi de İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile iletişime geçmeye davet etti.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!