Kırıkkale’li Hemşehrimiz İş İnsanı Sadettin Saran’ın Babası Özbek Saran Son Yolculuğuna Uğurlandı
Gündem 71 Editörü • 28 Ocak 2022 20:16
Kırıkkale’li Hemşehrimiz İş İnsanı Sadettin Saran’ın Babası Özbek Saran Son Yolculuğuna Uğurlandı

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Kırıkkaleli hemşehrimiz Sadettin Saran ve Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Saran’ın babaları Özbek Saran, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

Özbek Saran için Ankara Kocatepe Camii’nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Saran’ın ailesi ve yakınlarıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sanatçı Hülya Koçyiğit, iş insanları ve vatandaşlar katıldı.

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ve yönetim kurulu üyesi Kenan Saran’ın babası Özbek Saran, son yolculuğuna uğurlandı. Önceki gün 87 yaşında hayata vedan eden merhum Özbek Saran, Ankara Kocatepe Camii’nde, bugün ikindi namazına mütakib kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Kırıkkale de yalnız bırakmadı

ozbek-saran-cenaze-toreni-1 Kırıkkale'li Hemşehrimiz İş İnsanı Sadettin Saran'ın Babası Özbek Saran Son Yolculuğuna Uğurlandı

Özbek Saran’ı uğurlamaya, Saran Group yönetici ve çalışanlarının yanı sıra, aile çevresi, dostları ve vatandaşlardan da çok sayıda kişi katıldı. Özbek Saran’ın doğduğu şehir olan Kırıkkale’den de çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi, cenaze töreninde hazır bulundu.

Kimya mühendisliğinde uzmanlaştı

12 Nisan 1935’te Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde doğan Özbek Saran, ilkokul, ortaokul ve liseyi Darüşşafaka’da okudu. Üniversite eğitimi için ABD’ye giden Saran, Colorado School Of Mines’tan mezun oldu. Denver Üniversitesi’nde de kimya mühendisliği alanında yüksek lisans yapan Özbek Saran, ABD’de petrol sektöründe uzun yıllar mühendis olarak çalıştı.

Önemli görevlerde bulundu

ozbek-saran-cenaze-toreni-002 Kırıkkale'li Hemşehrimiz İş İnsanı Sadettin Saran'ın Babası Özbek Saran Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkiye’de de Kızılay başta olmak üzere birçok kurumda hizmet veren Özbek Saran, Akdeniz Gübre Sanayi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Çukurova Şirketleri Teknik Koordinatörlüğü, Çukurova Plastik A.Ş Murahhas Üyeliği ve İstanbul Gübre Sanayi (İGSAŞ) Genel Müdürlüğü görevlerinde de bulundu. Özbek Saran, okul başta olmak üzere birçok hayır işine de imza attı.

Başsağlığı ve sabır diliyoruz

gundem71.com ve Kırıkkale Son Haber ailesi olarak biz de başta Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sadettin Saran olmak üzere tüm Saran Ailesi üyelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Merhum Sayın Özbek Saran’a da Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!