Kırıkkale’li İş Adamı Sadettin Saran’dan ‘Eğitimde Reform’ Çağrısı
Gündem 71 Editörü • 23 Temmuz 2022 16:49
Kırıkkale’li İş Adamı Sadettin Saran’dan ‘Eğitimde Reform’ Çağrısı

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Hemşehrimiz Sadettin Saran, Milli Eğitim Bakanlığı’na ‘Eğitimde Reform’ çağrısında bulundu.

Saran, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Geçenlerde lise ve üniversiteler için giriş sınavı yapıldı. Ve maalesef eğitimde durumumuz çok kötü.” dedi.

Bakın Güney Afrika’da bir üniversitenin kapısında şöyle yazar: Bir milletin yok edilmesi için bombalar, füzeler şart değildir. Eğitim kalitesini düşürmek yeter. Aileler bu gidişatı görüyorlar aslında. Çocukları için çaresizce kaliteli eğitim bulmaya çalışıyorlar” dedi.

Özellikle Anadolu ve Fen Liseleri’ne büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Sadettin Saran, “Meslek liselerine, teknik liselere, Anadolu ve Fen Liseleri’ne ilgi bir hayli artmasına rağmen oralarda tersi, okul sayısı azaltılıyor. Bir diğer tehlike de kız çocuklarının okullaşma oranında yüzde 6’dan daha fazla düşüş var. O yüzden buradan sesleniyorum: Milli Eğitim’de acilen, derhal bilimi esas alan A’dan Z’ye reform yapılsın. İnanın biz Türkiye olarak ekonomimizi de düzeltiliriz, uluslararası sorunları da çözeriz, her şeyi başarabiliriz. Ama eğitim sistemimiz iflas ederse ülke de iflas eder!” şeklinde konuştu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!