Kırıkkaleli Judocular Edirne’den Madalya İle Döndüler
Gündem 71 Editörü • 20 Kasım 2021 11:03
Kırıkkaleli Judocular Edirne’den Madalya İle Döndüler

Edirne´nin Kurtuluşu dolayısıyla 7 ülkeden 500 sporcunun katılımıyla düzenlenen Uluslararası Judo Şampiyonası tamamlandı. Şampiyonadan Kırıkkaleli 2 sporcu madalya ile dönmeyi başardı.

Türkiye Judo Federasyonu ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde Mimar Sinan Spor Salonu´nda düzenlenen organizasyonda 11 ile 25 yaş arasındaki sporcular; minik, yıldız, ümit, genç ve büyükler kategorilerinde mücadele etti.

Şampiyonada Kırıkkale´yi 63. Kg da Ayşe Zongür ve 70 kg da Hümeyra Ünal temsil etti. Türkiye´nin yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Ukrayna´dan 500 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada Kırıkkaleli sporculardan Ayşe Zongür Türkiye şampiyonu olurken, Hümeyra Ünal üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Konu ile ilgili Kırıkkale Gençlik Ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Edirne´nin Kurtuluşu Uluslararası Judo Şampiyonasında ilimizi temsil eden 2 sporcumuz büyük bir başarıya imza attılar. 63. Kg da yarışan Ayşe Zongür şampiyon oldu. 70 kg da yarışan Hümeyra Ünal ise 3. oldu. Her iki sporcumuzu ve antrenörleri Didem Özcan´ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Kırıkkale olarak şampiyon sporcular çıkartmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!