Kırıkkale’li Milli Gururumuz Barış Telli, Ampute Futbol Avrupa Şampiyonu Oldu
Gündem 71 Editörü • 29 Mayıs 2021 11:55
Kırıkkale’li Milli Gururumuz Barış Telli, Ampute Futbol Avrupa Şampiyonu Oldu
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’li Milli gururumuz Barış Telli, Şahinbey Ampute’de takım arkadaşları ile Ampute Futbol Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını havaya kaldırdı.

Küçük bir çocukken bir topun peşinden koşmak, Barış Telli’nin hayatını değiştirecek bir sakatlığa neden oldu, bir kazada sağ bacağını kaybetti. Ama futbola olan aşkını asla kaybetmedi.

Azmi ile uluslararası arenada da birçok başarının altında imzası bulunan Barış Telli, son olarak Şahinbey Ampute’de takım arkadaşları ile birlikte Ampute Futbol Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını havaya kaldırdı.

24 Eylül 1989 tarihinde Kırıkkale’de doğan ve 4 yaşındayken arkadaşları ile mahalle arasında futbol oynadıkları sırada yola fırlayan topun arkasından koşarak yoldan geçen aracın çarpması sonucu sağ ayağını kaybeden Kırıkkale’li Milli gururumuz Barış Telli yaşanan üzücü olaya rağmen futbola olan aşkını asla kaybetmedi. Çeşitli spor alanlarında ülkemizde ve dünyada yapılan karşılaşmalarda güzel dereceler elde eden Telli, bu sezonda Şahinbey Belediyesi Ampute Takımı’na transfer olarak futbol yaşamında takım arkadaşları ile birlikte ilk kez Gaziantep’te oynanan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Şampiyonlar Ligi’nde yer alma şansını yakaladı.

Karşılaştıkları tüm maçlarda galip gelerek Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Milli gururumuz Barış Telli ve takım arkadaşları, sezonun Avrupa’daki en büyük kupasını kazanmanın sevincini yaşadı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!