Kırıkkale’li Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 4 Mart 2023 21:00
Kırıkkale’li Şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu Dualarla Anıldı
Kırıkkale Haber

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehitlerimizin aileleri tarafından düzenlenen anma programları devam ediyor.

04 Mart 2021 tarihinde Bitlis ili Tatvan ilçesinde Helikopter kazası sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Şehidimiz Muhabere Astsubay Üstçavuş Ömer Umulu kardeşimizi ve aynı olayda Şehitlik mertebesine ulaşan 8.Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ı, Albay Şentürk Aydınyer’i, Yüzbaşı Salih Sarıoğlu’nu, Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş’i, Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal’ı, Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz’ı, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir’i, Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek’i, Uzman Çavuş Tolga Demirci’yi, Uzman Çavuş Hakan Gül’ü şahadetlerinin 1.yılında bu vesile ile de bütün şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz.

Şehidimiz Ömer Umulu çeşitli proğralar ile anıldı.

İlk proğram Şehidimizin ailesi tarafından Askeri Gazinoda yemek ikramı ile başladı.

Proğrama,Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz,Garnizon ve Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş,İl Jandarma Komutanı Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut,İl Müftü Yardımcısı Ali Ünal,Gaziler ve Şehitlerimizin aileleri katıldı.

Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında şu bilgiler verildi.

“Şehidimiz Ömer Umulu;

Muharrem ve Hafize çiftinin tek çocuğunun olarak 15 Mayıs 1981 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir.

Şehidimiz, ilk ve orta öğrenimini İlimiz Mehmet Ali Eren İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini Cumhuriyet Lisesi Süper Lise bölümünde, Üniversite öğrenimini Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Ankara Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

30 Ağustos 2004 /26 Nisan 2006 tarihleri arasında Ankara Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Okulu Öğrenci ve Kurslar Tabur Komutanlığı emrinde Astsubay temel eğitimini başarı ile tamamlamış;

Sırasıyla;24 Nisan 2006/14 Temmuz 2008 tarihleri arasında Diyarbakır 2. İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanlığı emrinde,15 Temmuz 2008 /18 Ağustos 2010 tarihleri arasında Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Kurmay Başkanlığı Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemi Şubesi emrinde,19 Ağustos 2010/09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Genel Kurmay Başkanlığı/Bilgi Sistem Daire Başkanlığı emrinde görev yapmış ve 10 Temmuz 2020 tarihinde Elazığ 8.Kolordu Kurmay Başkanlığı Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Şubesi emrine atanmıştır.

04 Mart 2021 tarihinde Bitlis İli Tatvan İlçesinde Helikopter kazası sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşmıştır.

Evli ve üç çocuk babası olan Şehidimiz Ömer Umulu Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Ali Ünal tarafından okunan Kuran ve yapılan dualardan sonra Umulu ailesi proğrama katılanların taziye dileklerini kabul etti.

Yemek ikramı sonrası Şehitlikte Şehidimizin kabri başında Şehit Camii İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehidimiz Ömer Umulu şahadetinin 2.yılında bu vesile ile de bütün Şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!