Kırıkkale’li Şehit Babasının Uyarısı; ‘Bütün Millet Olarak Uyanık Olmalı ve Tedbir Almalıyız’
Gündem 71 Editörü • 15 Temmuz 2023 17:19
Kırıkkale’li Şehit Babasının Uyarısı; ‘Bütün Millet Olarak Uyanık Olmalı ve Tedbir Almalıyız’

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde şehit düşenler, Kırıkkale’de kabirleri başında dualarla yad edildi.

FETÖ darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Merkezine düzenlenen hain saldırıda doğum gününde şehit düşen Kırıkkaleli özel harekat polisi şehit Hakan Yorulmaz’ın babası İsmail Yorulmaz, 15 Temmuz’da yaşanan acıların çok zor olduğunu belirterek, “Bunların unutulmaması için ve yad edilmesi için bir daha böyle bir kalkışmanın yapılmaması için ülke olarak ve bütün millet olarak uyanık olmalı ve tedbir almalıyız.” dedi.

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla Kırıkkale Şehitliğinde anma programı düzenlendi.

Programda, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için dua edildi.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, şehitlerin kabirlerini bir bir ziyaret ederek kabirlerin üzerine karanfil bıraktı.

Öte yandan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Sezer Atsan ve oğlu Ali Kemal Atsan, şehit Hüseyin Canavar’ın mezar taşını yıkayarak dua etti.

Şehit babası İsmail Yorulmaz, törenin ardından muhabirimize yaptığı açıklamada, “Bundan 7 yıl önce, 2 bin 555 gün önce hain kalkışmada, elbisesi Türk askeri elbisesi ama içindeki hainler tarafından ülke kuşatıldı, bölünecekti, parçalanacaktı. O gün oğlum kendi canıyla çıktı. Canıyla bu vatanın, milletin bölünmemesi için, bu güzel ülkemizin parçalanmaması için bir Suriye olmaması için bu şekilde bedel ödediler. Bunların unutulmaması, yad edilmesi ve bir daha böyle bir kalkışmanın yapılmaması için ülke olarak, bütün milletimiz olarak uyanık olmalıyız. Bunların tedbirini almalıyız. Bir daha yaşanmaması için, bu acıların yaşanmaması için. Allah bir daha göstermesin. Çok zor bir durum.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!