Kırıkkale’li Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal Karagöz Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 16 Ocak 2023 23:32
Kırıkkale’li Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal Karagöz Dualarla Anıldı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’li Şehit Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal Karagöz şahadetinin 22.yılında kabri başında dualarla anıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehit Erdal Karagöz’ün ailesi tarafından düzenlenen programla Şehit Erdal Karagöz şehit oluşunun 22.yıl dönümünde Hacılar Kasaba mezarlığında kabri başında anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Erdal Karagöz hakkında programa katılanlara şu bilgiler verildi.
“Şehidimiz, Diyarbakır İli Silvan İlçesinde görev yaparken 16.01.2001 tarihinde terör örgütüne düzenlenen bir operasyon sırasında askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucunda şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan şehidimiz düzenlenen askeri törenle hacılar kasabası aile mezarlığına defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Erdal Karagöz kardeşimizi şahadetinin 22.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Hacılar Kasabası Jandarma Komutanlığı personelinin de katıldığı programda Hacılar Kasabası Şehit Aydın Çopur Cami İmam Hatibi Salih Dinç tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve edilen dualarla Şehidimiz Erdal Karagöz ve tüm Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Mekanları Cennet olsun.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!