Kırıkkale’li Şehit Kerim Arslan Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 29 Temmuz 2023 19:26
Kırıkkale’li Şehit Kerim Arslan Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimiz P.Er Kerim Arslan kardeşimizin ailesi tarafından düzenlenen programlarla Şehidimiz Kerim Arslan şahadetinin 3.yılında anıldı.

Şehidimizin ailesi tarafından Şehit Kerim Arslan köy konağında yemek ikramında bulunuldu.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında Şehidimiz Kerim Arslan hakkında misafirlere bilgi verilmesi ile başladı.

“Şehidimiz Kerim Arslan 01 Ocak 1999 tarihinde Kırıkkale İli Sulakyurt İlçesi Çevrimli köyünde dünyaya gelmiştir.

İlköğrenimini Ankara Ali Suavi İlköğretim okulunda tamamlamıştır.

2006 yılında ailesi ile beraber Konya İlimize taşınmış, Orta ve Lise eğitimini de Konya’da tamamlamıştır.
Lise öğreniminden sonra Askerlik sırası gelene kadar çeşitli mesleklerde çalışmıştır.

Hep istediği vatani görevini yerine getirmek üzere 01 Temmuz 2020 tarihinde Manisa İli Alaşehir İlçesinde acemi eğitimini tamamlamış,27 Temmuz 2020 tarihinde Usta Birliği görevini yapmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sevkiyatları yapılmakta iken Mersin İli Mut İlçesi sınırlarında yolculuk yaptıkları otobüsün kaza yapması sonucu 6 arkadaşı ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bekar olan Şehidimiz Kerim Arslan 28 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen Askeri tören ile Sulakyurt ilçemize bağlı Çevrimli köy mezarlığından ebediyete uğurlanmıştır.
Ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ve Sulakyurt ilçe protokolünün de katıldığı programda Çevrimli köyü Cami İmam Hatibi Muhammet Yüşa Özçelik tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehidimiz P.Er Kerim Arslan kardeşimiz şahadetinin 3.yılında,bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşları ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.
Mekanları cennet olsun.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!