Kırıkkale’li Şehit Komando Er İbrahim Ülger Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 23 Şubat 2022 11:36
Kırıkkale’li Şehit Komando Er İbrahim Ülger Dualarla Anıldı

22 Şubat 2008 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen Sınır Ötesi Güneş Operasyonları sırasında Kuzey Irak’ta PKK terör örgütü ile sağlanan sıcak temas sonrası İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur ve Zafer Kılıç Şehitlik mertebesine ulaşmışlardı.

Şehit P.Er İbrahim Ülger anısına Şahadetinin 10.Yıl dönümünde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Ailesi tarafından düzenlenen programlarla Askeri Gazinoda ve Kırıkkale Şehitliğindeki Kabri başında dualarla anıldı.

Vatani görevini yapmak üzere Manisa Alaşehir´de tamamlayarak Usta Birliği olarak Siirt 3.Komando Tugay Komutanlığı emrine görevlendirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Terör Örgütünün sonlandırılması amacı ile Sınır ötesi harekâtı düzenlediği Güneş Operasyonları sırasında 22 Şubat 2008 tarihinde İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur ve Zafer Kılıç Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli olan Şehidimiz İbrahim Ülger Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir. Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!