Kırıkkale’li Şehit Komando Er İbrahim Ülger Kabri Başında Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 22 Şubat 2023 21:53
Kırıkkale’li Şehit Komando Er İbrahim Ülger Kabri Başında Dualarla Anıldı

22 Şubat 2008 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen Sınır Ötesi Güneş Operasyonları sırasında Irak’ın kuzeyinde pkk terör örgütü ile sağlanan sıcak temas sonrası İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur ve Zafer Kılıç Şehitlik mertebesine ulaşmışlardı.

Şehitlerimizden P.Er İbrahim Ülger anısına şahadetinin 15.yıl dönümünde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programla Kırıkkale Şehitliğinde kabri başında dualarla anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında şu bilgilendirilme yapıldı.

“Şehidimiz P.Er İbrahim Ülger,Ali ve Zennure çiftinin üç çocuğundan en büyüğü olarak 15 Şubat 1987 tarihinde ilimizde dünyaya gelmiştir.

Şehidimiz,ilk ve orta öğrenimini Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda,lise öğrenimini Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde tamamlamıştır.Okul hayatı sonrasında Askerlik görevine kadar babası ile birlikte mobilyacı mesleğinde çalışmıştır.

Vatani görevinin acemi eğitimini Manisa Alaşehir’de tamamlamış,usta birliği olarak Siirt 3.Komando Tugay Komutanlığı emrine görevlendirilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü pkknın sonlandırılması amacı ile sınır ötesi harekâtı düzenlediği Güneş Operasyonları sırasında 22 Şubat 2008 tarihinde İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur ve Zafer Kılıç Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Evli olan Şehidimiz İbrahim Ülger, Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle ilimiz Şehitliğine defnedilmiştir.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun “dedi.

Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve edilen dualarla Şehidimiz İbrahim Ülger şahadetinin 15.yılında,bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşları ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!