Kırıkkale’li Şehit Musa Saydam Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 16 Ağustos 2023 21:12
Kırıkkale’li Şehit Musa Saydam Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen programla Şehit Musa Saydam şahadetinin 8.yılında anıldı.

Anma programı,Balışeyh ilçesi Akçakavak köy mezarlığındaki Şehidimizin kabri başında Akçakavak Köyü İmam Hatibi  Dursun Oyanık  tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla başladı.

Şehidimizin mezarı başında yapılan dualardan sonra başsağlığı ve sabır dileklerini kabul eden aile kendilerini yalnız bırakmayan Dernek üyelerine teşekkür etti.

Programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Musa Saydam hakkında misafirler bilgilendirildi.  “Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam; 03.06.1976 tarihinde İlimizde Dünyaya gelmiş, Habip ve Elfat Çiftinin 4 çocuğundan birisiydi. Şehidimiz,İlk ve orta öğrenimini Balışeyh İlçesinde Lise Öğrenimini Açık lisede tamamlamış, 2000 Yılında Siirt Jandarma Özel Harekât Komutanlığı emrinde göreve başlamıştı.2007-2009 yıllarında Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı emrinde,2009 tarihiden itibaren de Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapmakta idi.15 Ağustos 2015 tarihinde Bingöl İli Karlıova ilçesi sınırlarında pkklı teröristler tarafından daha önceden yola tuzaklanmış el yapımı bombanın patlatılması sonucu mesai arkadaşları Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Gürlek, Uzman Jandarma Çavuş Haşim Dirik ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmışlardı. Bekar ve İki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Kırıkkale Nur Cami’den kaldırılarak Balışeyh İlçesi Akçakavak köy mezarlığına defnedilmiştir. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Musa Saydam kardeşimizi şahadetinin 8.yılında bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Saydam ailemize sabır ve başsağlığı diliyoruz.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!