Kırıkkale’li Şehit Musa Saydam Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 16 Ağustos 2022 20:48
Kırıkkale’li Şehit Musa Saydam Dualarla Anıldı
Kırıkkale Haber

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programla Şehit Musa Saydam şahadetinin 7.yılında anıldı.

Anma programı, Balışeyh İlçesi Akçakavak köy mezarlığındaki Şehidimizin kabri başında Şehit Cengiz Topel Cami İmam Hatibi Abdullah Tekin tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla başladı.

Programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Musa Saydam hakkında misafirler bilgilendirildi.

“Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam; 03.06.1976 tarihinde ilimizde dünyaya gelmiş, Habip ve Elfat çiftinin 4 çocuğundan birisidir. Şehidimiz, İlk ve orta öğrenimini Balışeyh ilçesinde Lise öğrenimini Açık lisede tamamlamış, 2000 yılında Siirt Jandarma Özel Harekât Komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.2007-2009 yıllarında Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapmıştır.2009 tarihiden itibaren de Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapmakta iken 15 Ağustos 2015 tarihinde Bingöl ili Karlıova ilçesi sınırlarında pkk’lı teröristler tarafından daha önceden yola tuzaklanmış el yapımı bombanın patlatılması sonucu mesai arkadaşları Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Gürlek ve Uzman Jandarma Çavuş Haşim Dirik ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.”

“Bekar ve iki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Askeri törenle Kırıkkale Nur Cami’den kaldırılarak Balışeyh ilçesi Akçakavak köy mezarlığına defnedilmiştir. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Musa Saydam kardeşimizi şahadetinin 7.yılında bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyor, Saydam ailemize sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi. Şehidimizin ailesi tarafından sabır ve başsağlığı dileklerinin kabul edilmesi ve programa katılanlara Aşure ikramı yapılması ile program son buldu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!