Kırıkkale’li Şehit Piyade Çavuş Ümit Çelik Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 5 Mayıs 2024 23:08
Kırıkkale’li Şehit Piyade Çavuş Ümit Çelik Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehit Ümit Çelik şahadetinin 7.yıl dönümde Şehitlikte kabri başında anıldı.

Program Şehidimizin kabrinin de bulunduğu Kırıkkale Şehitliğinde Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit P.Çvş. Ümit Çelik’in öz geçmişinin okunması ile başladı.

Rıfat Öcal:

“Şehidimiz Ümit Çelik;04 Mayıs 2016 tarihinde Tokat 48.Eğitim Alay Komutanlığı emrinde acemi eğitimini tamamlamış,07 Haziran 2016 tarihinde Şırnak İli Silopi İlçesi 70.Mknz. P.Tug. Komutanlığı emrinde usta eğitimini tamamlamakta iken 23 Nisan 2017 tarihinde Yıldırım düşmesi sonucu yaralanmıştır.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 06 Mayıs 2017 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bekâr olan Şehidimiz Ümit Çelik,07 Mayıs 2017 tarihinde Nur Cami’de kılınan cenaze namazı sonrası düzenlenen Askeri törenle Kırıkkale Şehitliğinden son yolculuğuna uğurlanmıştır.

Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi adına Şehidimiz Ümit Çelik kardeşimizi şahadetinin 7.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz”dedi.

Garnizon ve Mühimmat Komutanı Mehmet Ali Durmuş’un da katıldığı programda Şehitlik Camii İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehit Ümit Çelik ve bütün şehitlerimiz anıldı.

sehit-umit-celik-2 Kırıkkale'li Şehit Piyade Çavuş Ümit Çelik Dualarla Anıldı
sehit-umit-celik-5 Kırıkkale'li Şehit Piyade Çavuş Ümit Çelik Dualarla Anıldı
sehit-umit-celik-4 Kırıkkale'li Şehit Piyade Çavuş Ümit Çelik Dualarla Anıldı
sehit-umit-celik-3 Kırıkkale'li Şehit Piyade Çavuş Ümit Çelik Dualarla Anıldı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!