Kırıkkale’li Şehit Piyade Er İsa Nazlım Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 1 Aralık 2023 22:57
Kırıkkale’li Şehit Piyade Er İsa Nazlım Dualarla Anıldı
Kırıkkale Haber

30 Kasım 2016 tarihinde Şırnak İli Uludere İlçesi Kopki Tepe Üs Bölgesinde icra edilen mayın arama tarama faaliyetleri esnasında pkk terör örgütleri tarafından daha önceden döşenmiş mayının patlatılması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan P. Er İsa Nazlım Şehit oluşunun 7.yıl dönümde dualarla anıldı.

Güzelyurt köyü camiinde düzenlenen Mevlid ile başlayan proğram,Şehidimizin ailesi tarafından ikram edilen yemek ile devam etti.

Sulakyurt Kaymakamı Ahmet Akdağ,Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik,İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman,İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Çoban ve Tarık Kaya,Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Yusuf Baran,Sulakyurt İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli,Gaziler,Şehit aileleri ve vatandaşların katıldığı programda,Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit P.Er İsa Nazlım hakkında misafirlere şu bilgiler verildi.

Şehidimiz İsa Nazlım,” 5 Mayıs 2016 tarihinde Isparta Terörizmle mücadele Alayında acemi birliğini Mayın Detektörcüsü olarak tamamladıktan sonra,Usta Birliğine 8 Temmuz 2016 Tarihinde Şırnak Uludere Andaç Karakolunda başlamıştır.

30 Kasım 2016 tarihinde Şırnak Uludere İlçesi Kopki Tepe Üs Bölgesinde icra edilen mayın arama faaliyeti esnasında el yapımı mayının uzaktan patlatılması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bekar olan Şehidimiz İsa Nazlım düzenlenen askeri törenle Kırıkkale ili Sulakyurt ilçesi Güzelyurt köy mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştır.

Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz İsa Nazlım kardeşimizi şahadetinin 7.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz”dedi.

Güzelyurt köyü mezarlığında Şehidimiz İsa Nazlım kardeşlerimizin kabri ziyaret edilerek şahadetinin 7.yılında bu vesile ile de bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Ruhları şad, mekanları Cennet olsun.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!