Kırıkkale’li Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 23 Mayıs 2023 20:52
Kırıkkale’li Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken Şehit oluşunun 5.yıl dönümünde anıldı.

Şehit Mehmet Türken anısına düzenlenen program, Kırıkkale Şehitliğinde Şehidimizin kabrini ziyaret ve Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla başladı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında programa katılanlara şu bilgiler verildi.

“Şehidimiz Mehmet Türken;

10 Haziran 1989 tarihinde Kırıkkale ili Keskin İlçesinde dünyaya gelmiştir. Yaşar ve Hatice çiftinin dört çocuğunun ikincisi olan Şehidimiz İlk ve Orta öğrenimini Keskin Gazi İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Keskin Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamlamıştır.

Vatani görevini yerine getirmesine müteakip Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı emrinde temel eğitimini tamamlamış ve Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı emrinde 03 Nisan 2013 tarihinden itibaren görev yapmaya başlamıştır.

Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken Hakkâri Dağ Komando Tugay Komutanlığı emrinde Keskin Nişancı olarak görev yapmakta iken IRAK ‘ın Kuzeyinde Şemdinli Derecik Awdulkani Dağı bölgesinde Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak -2 Operasyonu sırasında terör örgütü pkk üyeleri ile girilen çatışma sonucu 21 Mayıs 2018 tarihinde saat 17.00 de Şehitlik Mertebesine ulaşmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Askeri Tören ile ilimiz Nur Camiden kaldırılarak Şehitliğimize defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz P.Uzm Çvş Mehmet Türken’i şahadetinin 5.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şad, mekanları Cennet olsun “dedi.

Şehidimiz anısına ikram edilen yemek sonrası Türken ailesinin taziye sabır dileklerini kabul etmesi ile program son buldu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!