Kırıkkale’li Şehit Polis Bekir Ferhat Kaya Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 9 Eylül 2023 09:29
Kırıkkale’li Şehit Polis Bekir Ferhat Kaya Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve şehitlerimizin aileleri tarafından düzenlenen anma programları çerçevesinde Şehit Polis Memuru Bekir Ferhat Kaya şahadetinin 8.yılında anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından programa katılanlara Şehit Bekir Ferhat Kaya hakkında bilgi verildi.

“Şehidimiz; 04 Mayıs1993 tarihinde Yozgat’ta dünyaya gelmiş ve Kırşehir Akçakent nüfusuna kayıtlıdır.

Yusuf ve Gülay çiftinin üç çocuğundan birisidir.
İlköğretimi Kırşehir/ Çiçekdağı ilçesi Atatürk İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Kırşehir Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinde tamamlamış ve Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulunda eğitimlere başlamıştır.Polis Özel Harekat seçmelerine katılarak Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olmuş ve 2013 Haziran ayında Iğdır’a atanmıştır.

2014 Ocak ayında Ankara/Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında 6 aylık Özel Harekat kursunu başarı ile tamamlayarak tekrar Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü emrindeki görevine başlamıştır.

08 Eylül 2015 tarihinde Iğdır- Dilucu Sınır kapısına, görevli Polis Memurlarını korumak için yola çıktıkları sırada bölücü terör örgütü pkk mensubu vatan hainleri tarafından yol kenarına tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bekar olan Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya Nur Camide düzenlenen törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya kardeşimizi şahadetinin 8.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun”dedi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman’ın da katıldığı programda Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehit Bekir Ferhat Kaya ve bütün şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

Kaya ailesi tarafından ikram yapılması ve taziyelerin kabul edilmesi ile program son buldu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!