Kırıkkale’li Şehit Polis Bekir Ferhat Kaya Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 9 Eylül 2022 21:14
Kırıkkale’li Şehit Polis Bekir Ferhat Kaya Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen anma programı ile Şehit Polis Memurları Bekir Ferhat Kaya ve arkadaşları Şehit oluşlarının 7.yıl dönümünde dualarla anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında şu bilgilere yer verildi.

“08 Eylül 2015 tarihinde Iğdır Aralık yolu Çamurlu köyü mevkiinde pkk terörörgütü tarafından Dilucu Kara Hudut Kapısında görevli Polis Memurlarını taşıyan servis aracı ile bu araca korumalık yapan Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı iki zırhlı araca yol kenarına tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu çok sevdikleri bayrakları ve vatanları uğruna Başkomser Mehmet Parlak, Polis Memurları Ali Koç, Ercan Hırçın, Fehmi Şahin, Yaşar Doğançay, Burak Zor, Yusuf Yelkenci, Haluk Varlı, Yalçın Talık, Hasan Eser, İbrahim Derindere, Adem Can Kurtaran, Bekir Ferhat Kaya ve Nebi Gündoğan şehitlik mertebesine ulaşmışlardı.
Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya;

04 Mayıs1993 tarihinde Yozgat’ta dünyaya gelmiş ve Kırşehir Akçakent nüfusuna kayıtlıdır. Yusuf ve Gülay çiftinin üç çocuğundan birisidir.

Şehidimiz; İlköğretimi Kırşehir/ Çiçekdağı ilçesi Atatürk İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Kırşehir Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

Jandarma Özel Harekât ya da Polis Özel Harekât olabilmek için Astsubaylık ve Polislik sınavlarına hazırlanmıştır. Her iki sınavı da kazanınca tercihini Polislikten yana kullanıp , Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulunda eğitimlere başlamıştır.Polis Özel Harekat seçmelerine katılarak Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olmuş ve kendi isteği ile 2013 Haziran ayında Iğdır’a atanmıştır.
2014 Ocak ayında Ankara/Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında 6 aylık Özel Harekat kursunu başarı ile tamamlayarak tekrar Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü emrindeki görevine başlamıştır.

08 Eylül 2015 tarihinde Iğdır- Dilucu Sınır kapısına, görevli Polis Memurlarını korumak için yola çıktıkları sırada bölücü terör örgütü pkk mensubu vatan hainleri tarafından yol kenarına tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bekar olan Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya Nur Camide düzenlenen törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi adına Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya ve arkadaşlarını şahadetlerinin 7.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz “dedi.

İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut,İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman,Şehit aileleri ve Gazilerin katıldığı programda Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya ve arkadaşları şahadetlerinin 7.yılında anıldı.

Ruhları şad, mekanları Cennet olsun.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!