Kırıkkale’li Şehit Polis Emrah Pekdoğan ve Arkadaşları Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 8 Haziran 2022 01:40
Kırıkkale’li Şehit Polis Emrah Pekdoğan ve Arkadaşları Dualarla Anıldı
Kırıkkale Haber

07 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Vezneciler semtinde pkk terör örgütünün saldırısı sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Polis Memuru Emrah Pekdoğan şehadetinin 6.yılında düzenlenen programlar ile anıldı.

Şehidimizin ailesi tarafından Askeri Gazinoda yemek ikramı ile başlayan proğrama Garnizon Komutan Vekili İsmail Coşan,İl Jandarma Komutanı Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut,İl Emniyet Müdür Yardımcıları Aydın Yaman,Erdal Akkuş,İl Müftü Yardımcısı Ali Ünal,Gaziler ve Şehitlerimizin aileleri katıldı.
Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Emrah Pekdoğan hakkında programa katılanlara şu bilgiler verildi.

Şehidimiz Polis Memuru Emrah Pekdoğan;
“Mehmet ve Nurişen çiftinin Üç çocuğundan ortanca çocuğu olarak 20 Şubat 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Karşıyaka Fatih İlköğretim okulunda, Lise Öğrenimini Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2012 yılında Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulunda başladığı Polislik eğitim ve öğrenimini 2014 yılında tamamlamış ve ilk görev yeri olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü emrinde görevine başlamıştır. Üniversitelerin güvenliğini sağlamak amacı ile görevlendirilen Çevik Kuvvet ekibinde görev yapmakta iken 07 Haziran 2016 tarihinde Vezneciler semtinde seyir halindeki Çevik Kuvvet araçlarına PKK\TAK tarafından gerçekleştirilen hain bombalı saldırı sonucu, mesai arkadaşları Ramazan Kırboğa, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Yaşar Özlem, Gökhan Topçu ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bekar olan Şehidimiz, düzenlenen törenle, Nur Caminden kaldırılarak Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Polis Memuru Emrah Pekdoğan ve aynı olayda Şehit olan arkadaşlarını şahadetlerinin 6.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun “dedi.

Yemek proğramı sonrası Şehidimizin kabri başında Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve İl Müftü Yardımcısı Turan Arslanoğlu tarafından yapılan dualarla Şehidimiz Emrah Pekdoğan ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

gudnem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!