Kırıkkale’li Şehit Polis Ferhat Bozkurt Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 27 Ağustos 2023 07:04
Kırıkkale’li Şehit Polis Ferhat Bozkurt Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehitlerimizin aileleri tarafından organize edilen anma programları çerçevesinde Şehidimiz Polis Memuru Ferhat Bozkurt kardeşimizi şahadetinin 7.yılında Balışeyh ilçesi Işıklar köyü aile mezarlığında kabri başında anıldı.

Program, Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Ferhat Bozkurt hakkında bilgi verilmesi ile başladı.

“Şehidimiz Ferhat Bozkurt;
27 Mayıs 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş,İlk ve Orta öğrenimini Atatürk İlköğretim okulunda, Lise Öğrenimini Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.
Lise Öğreniminden sonra Polis olmaya karar veren Şehidimiz Polislik İmtihanını kazanarak 2012-2014 Yılları arasında Aksaray Polis Yüksek Okulunda eğitim ve öğrenimini tamamlamasına müteakiben İlk görev yeri olan Kırşehir İlinde Polislik mesleğine başlamıştır.
2014 -2016 tarihleri arası Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapan Şehidimiz 24 Temmuz 2016 tarihinde Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görevlendirilmiştir.
19 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesi Çevik Kuvvet Müdürlüğünde görevine başlamış, 26 Ağustos 2016 tarihinde pkk terör örgütleri tarafından Cizre Çevik Kuvvet Binasına yapılan haince saldırı sonucu 10 arkadaşı ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz düzenlenen törenle Nur Camiden kaldırılarak Işıklar Köyü Köy mezarlığına defnedilmiştir. Bugün Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve aynı olayda Şehit Olan Polis Memurları Harun Maytalman, Ertan Öztürk, Tayfun Doğan, Abdulhamit Kaya, Mehmet Dama, Burak Mart, Osman Budak, İbrahim Meriç, Gökhan Kıncak ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.
Ruhları Şad olsun.
Bugün aynı zamanda Derneğimizin Kuruluşunun 108.Yıl Dönümü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğimizin Şeref Günüdür.
Bu Vesile İle de Anadolu Selçuklu Devleti Baş Komutanı Alparslan, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları İle Bütün Şehitlerimizi hayatlarını kaybeden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, Malazgirt Zaferinin 952.Yılını,Büyük Taarruz’un 101.Yılını ve Derneğimizin 108.Şeref Günü’nü huzurlarınızda bir kez daha kutluyoruz”dedi.
Işıklar Köyü İmam Hatibi tarafından okunan Kuran ve yapılan dualar sonrası Şehidimizin ailesi tarafından ikramda bulunulup taziyelerin kabul edilmesi ile Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!