Kırıkkale’li Şehit Polis Ferhat Bozkurt Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 27 Ağustos 2022 09:29
Kırıkkale’li Şehit Polis Ferhat Bozkurt Dualarla Anıldı
Kırıkkale Haber

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından organize edilen programla Şehit Polis Memuru Ferhat Bozkurt ve arkadaşları şahadetlerinin 6.yılında anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Polis Memuru Ferhat Bozkurt hakkında misafirler bilgilendirildi.

“Şehidimiz Ferhat Bozkurt;
27 Mayıs 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş, İlk ve Orta öğrenimini Atatürk İlköğretim okulunda, Lise öğrenimini Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.
Lise öğreniminden sonra Polis olmaya karar veren Şehidimiz Polislik imtihanını kazanarak 2012-2014 yılları arasında Aksaray Polis Yüksek Okulunda eğitim ve öğrenimini tamamlamasına müteakiben İlk görev yeri olan Kırşehir İlinde Polislik mesleğine başlamıştır.
2014 -2016 tarihleri arası Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapan Şehidimiz 24 Temmuz 2016 tarihinde Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görevlendirilmiştir.
19 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesi Çevik Kuvvet Müdürlüğünde görevine başlamış, 26 Ağustos 2016 tarihinde pkk terör örgütleri tarafından Cizre Çevik Kuvvet binasına yapılan haince saldırı sonucu 10 arkadaşı ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz düzenlenen törenle Nur Camiden kaldırılarak Işıklar Köyü Köy mezarlığına defnedilmiştir.
Bugün Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve aynı olayda Şehit olan Polis Memurları Harun Maytalman, Ertan Öztürk, Tayfun Doğan, Abdulhamit Kaya, Mehmet Dama, Burak Mart, Osman Budak, İbrahim Meriç, Gökhan Kıncak’ı,aynı mezarlıkta kabirleri bulunan Şehitlerimiz Mehmet Bedir ve Nihat Akbulut’u bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
Ruhları şad,mekanları Cennet olsun “dedi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman,Emniyet personeli,dernek üyeleri, Şehidimizin ailesi ve Işıklar Köyü vatandaşlarının katıldığı proğramda Işıklar Köyü İmam Hatibi Ali Alpaslan tarafından Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve bütün Şehitlerimiz anısına Kuran okundu, dua edildi.

Dualardan sonra Şehidimizin ailesi tarafından taziye dilekleri kabul edildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!