Kırıkkale’li Şehit Polis Hakan Yorulmaz Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 21 Temmuz 2023 19:48
Kırıkkale’li Şehit Polis Hakan Yorulmaz Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından organize edilen programla Özel Harekât Polis Memuru Hakan Yorulmaz anıldı.

Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan konuşmada Şehit Özel Harekât Polis Memuru Hakan Yorulmaz hakkında bilgi verildi.

“Şehidimiz Özel Harekât Polis Memuru Hakan Yorulmaz;

İsmail ve Hamide çiftinin 2 çocuğundan tek erkek evladıdır. Şehidimiz 15 Temmuz 1988 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir.

İlk öğrenimini Gündoğdu İlköğretim Okulunda, Orta Okulu Atatürk Ortaokulunda, Lise öğrenimini ise Kırıkkale Lisesinde tamamlamıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi İşletme Fakültesini kazanmasına rağmen Tercihini Samsun Polis Yüksek Meslek Okulundan yana kullanarak Polis olmayı tercih etmiştir.

2007-2009 tarihleri arasında Samsun Polis Yüksek Okulunda gerekli eğitim ve öğrenimini tamamlamasına müteakiben Ankara Gölbaşında Özel Harekât Polisi olarak 3 ay eğitimini de tamamlayıp İlk görev yeri olan Siirt Özel Harekât Dairesi emrinde 4 yıl görev yapmıştır.

Siirt İlindeki görevini tamamlayan Şehidimiz 2014 yılında Ankara Gölbaşı Özel Harekât Dairesi Başkanlığındaki görevine başlamıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde Bölücü ve Darbeci Fetö terör örgütü mensuplarının Yüce Devletimizi ve Demokrasimizi ortadan kaldırmak amacı ile haince planladıkları saldırılar sonucu Ankara Gölbaşı Özel Harekât Dairesi Başkanlığında 27. Yaş gününde Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Şehidimizin kederli ailesi ve Derneğimiz adına Fetö, PKK ve tüm terör örgütlerini bir kez daha kınıyor, bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz”dedi.

Şehidimizin Babası İsmal amca ve Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehidimiz Hakan Yorulmaz Şahadetinin 7.yılında bu vesile ile de bütün Şehitlerimiz de bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!