Kırıkkale’li Şehit Polis Yılmaz Dikmen, Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 31 Ağustos 2023 11:52
Kırıkkale’li Şehit Polis Yılmaz Dikmen, Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen şahadetinin 8.yılında kabri başında anıldı.

Anma programı, Şehidimizin de kabrinin bulunduğu Kırıkkale Yuva mezarlığındaki kabri başında Şehit Cengiz Topel Cami İmam Hatibi Fatih Karatüm tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla başladı.

Programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen hakkında misafirler bilgilendirildi.

“Şehidimiz Polis Memuru Yılmaz Dikmen;

Hüseyin ve Cennet çiftinin 6 çocuğunun tek erkek evladıdır.

Şehidimiz Yılmaz Dikmen,13 Şubat 1971 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş,ilköğrenimini İsmet Aydınlı İlköğretim Okulunda,orta öğretimini Atatürk Orta Okulunda Lise öğrenimini Kırıkkale Lisesinde tamamlamış,1991 yılında Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olmuş ve Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde göreve başlamıştır.

1994 yılında Kıbrıs’ta askerlik görevini tamamlamasına müteakiben tekrar Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevine devam etmiştir.1996 yılında Van İl Emniyet Müdürlüğü emrinde, 2000 yılında Samsun İl Emniyet Müdürlüğü emrinde, 2014 yılında Şırnak İli Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmıştır.

Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmata iken 07 Temmuz 2015 tarihinde pkklı teröristlerle girilen saldırıda kahramanca savaşıp iki teröristi etkisiz hale getirerek kendisi de yaralanmış, tedavisi yapılıp hava değişimi için baba ocağına dönmüştür.

Tedavi süreci tamamlanan Şehidimiz Yılmaz Dikmen 17 Temmuzda tekrar Silopi ilçesindeki görevine başlamıştır.

Şehidimiz Yılmaz Dikmen, Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü emrinde görevli iken teröristlerin keskin nişancı tüfeği ile açtığı ateş sonucu 30 Ağustos 2015 tarihinde devletimizin bölünmez bütünlüğünü koruma uğruna Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Şehidimiz, Nur Caminde düzenlenen törenle Yuva aile mezarlığına defnedilmiştir.

Ruhu şad,mekanı Cennet olsun” dedi.

Programa katılan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman,Şehit – Gazi aileleri ve Emniyet personeli tarafından Dikmen ailesine sabır ve başsağlığı dilekleri iletildi.

Şehidimizin ailesi tarafından proğrama katılanlara ikramda bulunulması ile Şehidimiz Yılmaz Dikmen şahadetinin 8.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşları ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!