Kırıkkale’li Şehit Şükrü Ceylan Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 27 Haziran 2022 13:01
Kırıkkale’li Şehit Şükrü Ceylan Dualarla Anıldı

26 Haziran 2016 tarihinde Diyarbakır ili Lice ilçesinde pkk terör örgütünü ve faaliyetlerini sonlandırmak amacı ile düzenlenen askeri operasyonda Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Astsubay Üst Çavuş Şükrü Ceylan şahadetinin 6.yılında Kırıkkale Şehitliğinde kabri başında dualarla anıldı.

Program; Şehidimizin kabri başında Şehitlik Camii İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve yapılan dualar ile başladı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Şükrü Ceylan hakkında proğrama katılanlara bilgilendirme yapıldı.

“Şehidimiz Şükrü Ceylan;
2002 -2003 yıllarında Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığında Uzman Jandarma Çavuş olarak eğitimini tamamlayıp,2003-2007 Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı Emrinde görev yapmıştır.
Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay temel eğitim kursunu 2007-2008 yıllarında başarı ile tamamlayıp,2008 yılında Jandarma Astsubay Çavuş Rütbesi ile 2008-2010 yılları arasında Hakkâri -Çukurca Jandarma Sınır Tabur Komutanlığında görev yapmıştır.
2010 yılı genel atamaları ile İzmir –Foça Jandarma Okul ve Eğitim Merkez Komutanlığı emrine atanmıştır.03 Ekim, 25 Kasım 2011 yıllarında Tük Silahlı Kuvvetleri Spor Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığında katıldığı kurslardan başarılı olmuş ve Türk Silahlı Kuvvetleri Spor brövesi almıştır.
4 Mart –10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Jandarma Komando Okul Komutanlığında Komando İhtisas kursunu tamamlamıştır.27 Nisan,22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Jandarma Komando Okul Komutanlığında Keskin Nişancı kursunu tamamlamıştır.
2015 yılı genel atamaları ile Ağrı –Patnos 1.Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrine atanmıştır.
Geçici görevle Diyarbakır Lice ilçesinde icra edilmekte olan operasyon esnasında 26 Haziran 2016 günü saat 07.40 sıralarında pkk terör örgütü ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak, Şehidimiz Şükrü Ceylan kardeşimizi şahadetinin 6.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun “dedi.
Proğram, Şehitlikteki diğer Şehitlerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesi ile sona erdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!