Kırıkkale’li Şehit Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal Son Yolcuğuna Uğurlandı
Gündem 71 Editörü • 27 Temmuz 2022 18:17
Kırıkkale’li Şehit Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal Son Yolcuğuna Uğurlandı

Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde hain terör örgütü tarafından şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal, memleketi Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde son yolcuğuna uğurlandı.

Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından 26 Temmuz günü, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’deki bir üssüne saldırı düzenlendi. Açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal (24), memleketi Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde son yolcuğuna uğurlandı.

Şehit Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal, ailesinin isteği üzerine Keskin Çarşı Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Keskin’de Aile mezarlığına defnedildi.

Keskin’de yapılan cenaze törenine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, siyasi parti il başkanları ve yöneticileri, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, çok sayıda asker, polis ile şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!