Kırıkkale’li Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 5 Eylül 2022 22:18
Kırıkkale’li Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehit ailelerinin geleneksel hale getirdiği Şehitleri yıl dönümlerinde anma programları çerçevesinde Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın şahadetinin 14.yılında Şehitlikteki kabirleri başında anıldı.

Kırıkkale Şehitliğinde bulunan Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın kardeşimizin kabri ziyaret edilerek, Furkan Cami İmam Hatibi Necip Doğan tarafından okunan Kuranı Kerim ve yapılan dualarla anıldı.

Yalçın ailesinin kederlerini paylaşan dernek üyeleri diğer şehit kabirlerini de ziyaret ederek dua okudular.

Düzenlenen programda Şehit Suat Yalçın hakkında misafirleri bilgilendiren Dernek Başkanı Rıfat Öcal;

” Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın, 2001 yılında Beytepe Uzman Jandarma Okulundan mezun olmuş ve ilk görev yeri olan İzmir İl Jandarma Komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.

2007 Yılında Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz Suat Yalçın, 05.09.2008 tarihinde Ziyaret – Tütünocak Köyü mevkiinde vatanın bölünmez bütünlüğü için yapılan görev esnasında bölücü terör örgütüyle çıkan çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bir çocuk babası olan Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.

Ruhu şad, mekanları Cennet olsun.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi adına Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın kardeşimizi şahadetinin 14.yılında bu vesilesi ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mekanları Cennet olsun”dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!