Kırıkkaleli Vatandaşların Büyük Keşif Sevinci
Gündem 71 Editörü • 21 Ağustos 2020 20:39
Kırıkkaleli Vatandaşların Büyük Keşif Sevinci

Karadenizde arama çalışmalarının ardından 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğu müjdesi Kırıkkaleli vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın vereceği müjdeyi saatler öncesinden beklemeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlediği toplantıda kamuoyunun merakla beklediği “müjdeyi” açıkladı.

Erdoğan, toplantıda önce çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Müjde olarak ise Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdiğini duyurdu. Arama çalışmalarına Fatih sondaj gemisi ile 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığını aktaran Erdoğan, Tuna-1 kuyusundaki sondajda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettikleri bilgisini paylaştı.

Günler öncesinden merak ve heyecanla bekleyen 83 milyon vatandaş, Erdoğan’ın açıklama yapmasının ardından büyük sevinç yaşadı.

Bu sevinç 81 ilin yanı sıra Kırıkkale’de de sevinç ve coşku ile karşılandı. Kentte cadde ve sokaklarda, Cafelerde, çay ocaklarında ve lokantalardaki vatandaşlar bir süre açıklamayı cep telefonları ve televizyondan takip etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeyi açıkladığı dakikalarda ise vatandaşlar, alkışlar yaparak sevinç ve coşkularını gösterdi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!