Kırıkkale’ye Kadın Eli Değecek; Şeyma Ülkü Tabak AK Parti’den Belediye Başkanı Aday Adayı Oluyor
Gündem 71 Editörü • 20 Kasım 2023 12:02
Kırıkkale’ye Kadın Eli Değecek; Şeyma Ülkü Tabak AK Parti’den Belediye Başkanı Aday Adayı Oluyor

Kırıkkale’nin tanınmış simalarından, uzun süre Ankara Büyükşehir Belediyesi ve halen de RTÜK’te Bürokrat olarak çalışan, tecrübeli belediyeci Ekonomist Şeyma Ülkü TABAK, Kırıkkale Belediye Başkanlığına Ak Parti’den Aday Adayı oluyor.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ

Aday adaylığı konusunda yazılı açıklama yapan Şeyma Ülkü TABAK  “Kırıkkale benim doğup büyüdüğüm, ilk ve Ortaokul, Lise Eğitimlerimi aldığım şehir.  Kırıkkale’nin bir evladı olarak, Kamu tecrübemi, özellikle 9 Yıllık Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Dairesi Başkanlığında görev yaptığım dönemde edindiğim bilgi ve birikimlerimle, özellikle üretime yönelik gerçekleştirdiğim onlarca projelerle memleketime hizmet etmek istiyorum.  Kadın, Gençlik, Engelli ve Yaşlı vatandaşlarımıza yönelik Projelerimizi şimdiden tecrübeli arkadaşlarımız ile hazırlamaya başladık. Belediye Başkanlığı adaylığım İnşallah takdir edilirse, seçilerek devralacağımız gönül belediyeciliğini Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın çizgisinde, Ortak akıl ortak başarı anlayışı ile daha da yükselterek zirveye çıkaracağız.” dedi.

Kırıkkale’nin siyaset ve kültür hayatının önemli simalarından Asım Uçakkuş’un kızı olan Tabak, “ülkemiz Savunma Sanayinin en önemli üretim tesislerinin olduğu Kırıkkale’nin sadece sanayi ve ileri teknoloji alanında değil, bununla birlikte kültür, sanat ve spor alanlarında da hak ettiği yere gelmesi için çalışacağını” ifade etti.
Tabak açıklamasının devamında;

“Bölgesel tarihi 1000 yıl öncesine, Anadolu’nun fethine kadar giden Kırıkkale’miz bu toprakların harcıdır. Kurtuluş savaşımızın hemen sonrası, geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’si için en önemli tesislerinin Kırıkkale’mizde kurulması kararı kentimizin ne nedenli önemli olduğunu gösteriyor.

Anadolu’nun tam göbeğinde, 5 bölgemiz, 50 ye yakın ilimizin geçit kuşağında yer alan, içinden ülkemizin en büyük akarsuyunun geçtiği, Başkentimiz Ankara’ya sadece 70 km mesafede olan Kırıkkale’mizin, sahip olduğu imkân ve potansiyelini harekete geçirmek, en önemli hedefimdir.  

Bir Kırıkkale sevdalısı olarak, bu hedefe ulaşmak ancak; planlı, programlı ve kararlı bir çalışma, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, siyaset, sanat ve kültür alanlarında yetiştirdiği kanaat önderleriyle, STK’larıyla oluşturulacak ortak aklı değerlendirmekle mümkündür.

En büyük arzum; emekliliğini sosyal ve kültürel ortamlarda çok daha kaliteli şartlarda geçiren, kadınlarının meslek kurslarıyla edindiği becerileriyle üretime ve aile bütçesine katkı sağlayan, gençlerinin projelerle oluşturulacak iş ve spor alanlarıyla geçmişle bağını koparmadan, geleceğe emin adımlarla yürüyen, her mahallesiyle modern bir Kırıkkale’yi birlikte inşa etmektir. 

Allah nasip ederde Kırıkkale Belediye Başkanı olduğum takdirde görevimi bu bilinçle yapacağıma dair inancım tamdır. 

Parolamız; sadece yaşanabilir bir Kırıkkale değil, her yönüyle yaşama keyfi veren bir Kırıkkale için ortak akıl ortak başarı bilinci ile çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Kısa adı RTÜK olan Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda görev yapan Tabak’ın istifasını sunmasının ardından aday adaylığı başvurusunda bulunacağı ve 22 Kasım Çarşamba günü saat:15.00 de Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığında basın açıklaması yapması bekleniyor.

ŞEYMA ÜLKÜ TABAK KİMDİR?

seyma-ulku-tabak-ak-parti-kirikkale-belediye-baskan-aday-adayi-2 Kırıkkale'ye Kadın Eli Değecek; Şeyma Ülkü Tabak AK Parti'den Belediye Başkanı Aday Adayı Oluyor

1973 Kırıkkale doğumlu olan Tabak, İlk ve Ortaokul ile Lise eğitimlerini memleketi Kırıkkale’de tamamladı. Üniversite Eğitimi için gittiği Afyonkarahisar ilinde Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Maliye Lisans Eğitimini aldı. Konya Selçuk Üniversitesinde İktisat alanında “Türkiye’de Hibe, Teşvik Desteği Veren Kurum Ve Kuruluşlar Ve Ekonomiye Katkısı” konulu teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. 

İş hayatına kısa adı BELMEK olan “Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları”nda yönetici olarak başlayan TABAK, Etimesgut Belediyesi Huzurevi Kurucu Müdür, ABB Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Üretim, Pazarlama Şube Müdürlüğü yaptıktan sonra Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’ de Daire Başkan Yardımcılığı ve Müdürlük görevlerinde bulundu. Halen Aynı Kurumda Müdür olarak çalışmakta. 

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Kuruculuk ve Yöneticilik de yapan Tabak, görev alanlarıyla ilgili Türkiye Belediyeler Birliği başta olmak üzere, birçok kuruluş ve bakanlıklardan, belediye mevzuatı ve yatırımları, AB projeleri gibi birçok alanda eğitimler aldı. Kırsalda kadın girişimciliğinin desteklenmesi alanında birçok proje geliştirdi ve uygulamaya geçirdi. 

Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi olarak başladı. RP’nin kapatılması sonrası Fazilet Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı/Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti’nin kurulması ile birlikte AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Kurucu MKYK Üyeliği ve Kırklareli İl Koordinatörü görevlerini yaptı. 2013 Yılına kadar Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyeliği devam eden Şeyma Ülkü TABAK, evli ve 3 çocuk annesidir.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!