Kırıkkale’ye Kar Ne Zaman Yağacak; Harita Yayınlandı Yoğun Kar Yağışı Geliyor
Gündem 71 Editörü • 20 Ocak 2022 11:49
Kırıkkale’ye Kar Ne Zaman Yağacak; Harita Yayınlandı Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Türkiye’nin bazı illerinden kar yağışı haberleri ve görüntüleri gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerdeki Keskin ve Balışeyh gibi yüksek ilçelere yağan kar yağışının ardından akıllara Kırıkkale’ye ne zaman kar yağacak sorusu geldi. İşte önümüzdeki günlerde Kırıkkale’de hava nasıl olacak?

Ülkede hakim olan soğuk ve karlı havaların uzun süre etkisini göstermesi bekleniyor. Hafta içinde etkisini azaltacağı öngörülen kar yağışı için hafta sonu kuvvetlenme uyarısı yapıldı.

Yurdun büyük bir bölümünde görülen kar yağışına karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarılar yapıldı.

Son dakika: Uzun bir süredir aralıklarla farklı bölgelerde etkili olan soğuk ve karlı hava cumartesi gününden itibaren zirveye ulaşacak. 6 gün boyunca devam etmesi beklenen kar yağışı 81 ilde etkisini hissettirecek.

Meteoroloji’den gelen son dakika haritalı hava durumu paylaşımında cuma gününden itibaren Kırıkkale dahil olmak üzere çok sayıda ilde uzun süreli kar yağışı etkili olacak.

KIRIKKALE’DE KAR YAĞIŞI GÜNLERCE SÜRECEK

Uzun süredir beyaz örtüye hasret kalan Kırıkkale Cumartesi günü itibariyle kar yağışının etkisi altına girecek ve diğer haftanın ortalarına kadar soğuk ve kar yağışının etkisi altında olacak. Özellikle pazartesi günü sıcaklıkların eksi 9 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!