Kırıkkale’ye Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor
Gündem 71 Editörü • 10 Mayıs 2024 20:57
Kırıkkale’ye Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji, Kırıkkale dahil ülke genelinde birçok ilde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahmin raporunu açıkladı.

Cuma gününe dair yapılan değerlendirmeler, ülke genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağını gösteriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahmin raporunu açıkladı. Cuma gününe dair yapılan değerlendirmeler, ülke genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağını gösteriyor. Bazı bölgelerde ise yağışlarla birlikte sıcaklıkların 5 derece kadar düşeceği belirtiliyor.

Ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde ise yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülüyor.

Hava sıcaklıklarının genel olarak 2 ila 4 derece arasında artması bekleniyor. Batı ve güney kesimlerde güneyli, diğer yerlerde ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgarlar esmesi öngörülüyor.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların yağışlı hava koşullarına karşı dikkatli olmalarını ve gerekli tedbirleri almalarını öneriyor. Özellikle ani sıcaklık düşüşleri ve gök gürültülü yağışlar konusunda uyarılarda bulunuluyor. Havaların yakından takip edilmesi ve güncel bilgilerin resmi kaynaklardan alınması önem taşıyor.

İşte Önümüzdeki Günler İçin Hava Durumu Tahminleri:

hava-durumu Kırıkkale'ye Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!