Kırıkkale’ye Uyarı Üstüne Uyarı: Gök Gürültülü Sağanak Yağış ve Fırtına Geliyor
Gündem 71 Editörü • 30 Mayıs 2024 09:31
Kırıkkale’ye Uyarı Üstüne Uyarı: Gök Gürültülü Sağanak Yağış ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre; öğle saatlerinden itibaren Isparta’nın batısı, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın batısının iç kesimleri, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bolu’nun doğusu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat’ın batısında kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bu nedenle sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Sivas ve Karaman dışında), Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Bilecik, Sinop ve Erzincan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

IMG_20240530_092659 Kırıkkale'ye Uyarı Üstüne Uyarı: Gök Gürültülü Sağanak Yağış ve Fırtına Geliyor

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Öğle saatlerinden itibaren Isparta’nın batısı, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın batısının iç kesimleri, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bolu’nun doğusu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat’ın batısında yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bir uyarı da Kırıkkale Valiliğinden yapıldı; Meteoroji Genel Müdürlüğü verilerine göre 30.05.2024 Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren ilimizin çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklenildiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

FB_IMG_1717050105614 Kırıkkale'ye Uyarı Üstüne Uyarı: Gök Gürültülü Sağanak Yağış ve Fırtına Geliyor

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!