Kısıtlamanın Ardından Kilit Kavşak Kırıkkale’de Trafik Yoğunluğu
Gündem 71 Editörü • 1 Haziran 2020 18:58
Kısıtlamanın Ardından Kilit Kavşak Kırıkkale’de Trafik Yoğunluğu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası giriş çıkışların kaldırılmasının başladığı 1 Haziran gününde karayollarında da araç trafiği yoğunlaşmaya başladı.

Salgının başladığı ilk günlerden itibaren alınan tedbirler kapsamında karayollarındaki araç trafiğine kısıtlama getirilmişti. Sadece izin verilen araçların geçtiği 43 ilin kavşak noktasında bulunan Kırıkkale, tarihinin en sessiz ve hareketsiz dönemini yaşadı.

Kırıkkale karayolu itibariyle, Kırıkkale-Ankara, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Kırşehir istikametinin en önemli bağlantı yollarının kavşak noktasında bulunuyor. Bu nedenle araç trafiğinin en iyi gözlemlediği geçişlerden bir yerde bulunuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında 1 Haziran itibariyle Türkiye yeni normalleşme sürecine belirlenen kurallar çerçevesinde girmeye başladı.

Hafta sonu itibariyle 15 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı ise dün gece saatler 24: 00´ü gösterdiğinde sona erdi. Şehirler arası çıkışlarda izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Bu nedenle bir süredir uygulanan “şehir giriş-çıkış kısıtlaması” da dün gece itibarıyla son buldu. Genelge kapsamında vatandaşlar, şehirler arası seyahatlerini belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirebilecek.

Kontrollü sosyal hayatı önceliğimiz olarak belirlemek ve ayrıca bireysel korunma tedbirlerimizi, maske kullanımı – sosyal mesafeye riayet ve el hijyeni gibi önlemlerin alınması gerekir.

kilit-kavsak-kirikkale-trafik-yogunlugu-02 Kısıtlamanın Ardından Kilit Kavşak Kırıkkale'de Trafik Yoğunluğu

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!