Kızılırmak Üzerine Kurulacak Millet Bahçesi Projesinde İhale Zamanı
Gündem 71 Editörü • 3 Mayıs 2020 17:06
Kızılırmak Üzerine Kurulacak Millet Bahçesi Projesinde İhale Zamanı

Kızılırmak’ın muhteşem güzelliği, göz alıcı doğası üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi için artık geri sayıma başlanıyor.

444 bin metre kare alana kurulacak olan Millet Bahçesi 13 Mayıs’ta yapılacak ihalenin ardından yapım aşamasına geçilecek.

MÜJDEYİ SAYGILI VERDİ

Hem Kırıkkale’nin hemde çevre illerin sosyal yaşamına farklı bir boyut kazandıracak olan Millet Bahçesinin ihaleye çıkış tarihi müjdesini Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı verdi. Kırıkkale Celal Bayar Parkına entegre edilmesi için TOKİ Başkanlığınca Kırıkkale Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi adı altında ihalenin 13 Mayıs 2020 tarihinde yapılacağını söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bahçesinin Kırıkkale’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Millet Bahçesinin yapılacağı Celal Bayar Parkında incelemelerde bulunan Başkan Saygılı, projenin tamamlanmasıyla Kırıkkale’de kişi başı yeşil alanın kat ve kat artacağını vurguladı.

HER YAŞ GRUBUNA HİTAP EDECEK

Millet Bahçesinin içerisinde, Millet Kıraathanesi, Kaferatrya, Restorant, Konuk Evi, Amfi Tiyatro, İzci Kampı, Mesire Alanı, Çim Aktivite Alanları, Bisiklet Parkuru, Koşu Parkuru, Yürüyüş Yolları bulunacağını söyleyen Başkan Saygılı spor severler içinde 2 Adet Tenis Kordu, 4 Adet Basketbol Sahası, 650 Metre Kare Açık Hava Egzersiz Alanı İle Çocuklar İçin 2600 Metre Kare Çocuk Oyun Alanın bulunacağını belirtti. Bu alanlar ile başlı başına ilgi odağı olacağını söyleyen Başkan Saygılı, Millet Bahçesine ek olarak yapmayı planladıkları Macera Parkı, Aquapark, Ata Sporları Merkezi gibi alanlarla, Kırıkkale’nin İç Anadolunun cazibe merkezi olacağına inandıklarının altını çizdi.

KIZILIRMAK DEĞER KATACAK

Türkiye’de ki diğer Millet Bahçelerinden farklı olarak Kızılırmak üzerine kurulacak olan Millet Bahçesinin 7’den 70’e her yaş gurubuna hitap edeceğini söyleyen Saygılı “ Millet Bahçesine gelen herkes kendi ilgi alanı ile ilgili bir aktivite mutlaka bulacak. Çocuklarımız doğayla iç içe hazırlanan oyun alanlarında, bisiklet yollarında gönüllerince eğelenecekler. Kızılırmak üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi, Kızılırmağın güzelliğinin yanı sıra yeşil ile iç içe olacak olamasından dolayı buraya gelen hemşehrilerimiz gönüllerince eğlenecekler” dedi.

ŞEHİR EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

Kırıkkale’nin sosyal yaşamına farklı bir boyut kazandıracağına inandıkları Millet Bahçesinin, Kırıkkale’ye günü birlik turist çekeceğine bununda şehir ekonomisine katkı sağlayacağını belirten Saygılı “Gerek Kırıkkale’li hemşehrilerimizin gerekse yanı başımızdaki Ankara gibi büyük bir metropolde yaşayan, şehir temposundan uzaklaşmak isteyen ailelerin, arkadaş topluluklarının birlikte vakit geçirmek isteyenlerin önereceği bir yer olacak. Bir tarafta Kızılırmak, diğer tarafta yeşilin her tonu, bol oksijenli ortam Kırıkkale’ye yeni bir renk katacak” dedi.

KIRIKKALE’Yİ HEYECANLANDIRAN PROJENİN DETAYLARI 3 BÖLÜMDEN OLUŞACAK

Millet Bahçesi 3 Bölümden oluşacak ve her bölümün kendi içinde ayrı ayrı fonksiyonları bulunacak. İşte Bölüm Bölüm Millet Bahçesi,

1. Bölge ve Celal Bayar Parkı (Tüm alan birbirine entegre olunacak).

Fonksiyonlar:
• Gölet ve Su Gezintileri
• Piknik Alanı
• Yüyüyüş ve Bisiklet Parkurları
• Permakültür Alanı
• Mini Hayvanat Bahçesi
• Bitki Gösteri Alanı
• Çim Aktivite Alanları ve Meydanlar
• İzci Kampı
• Millet Kıraathanesi
• Başkanlık Konuk Evi
• Sanat Evi
• Çocuk Oyun Alanları
• Spor Alanları
• İdari Binalar
• Mescit
• Restorant

2. Bölge

Daha önceden Lunaparkın bulunduğu alan, burası ayrı ayrı giriş – çıkış ve oto park alanı olacak, ayrıca buraya Pazar alanı ve spor tesisleri inşaa edilebilecek.

3. Bölge

Mesire alanlarının bulunacağı bu bölgeye Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bahçesinin cazibesini artırabilmek için ata sporları merkezi, su parkı ve macera parkı yapmayı planlıyor.

kirikkale-millet-bahcesi-kizilirmak-projesi-2 Kızılırmak Üzerine Kurulacak Millet Bahçesi Projesinde İhale Zamanı kirikkale-millet-bahcesi-kizilirmak-projesi-4 Kızılırmak Üzerine Kurulacak Millet Bahçesi Projesinde İhale Zamanı kirikkale-millet-bahcesi-kizilirmak-projesi-3 Kızılırmak Üzerine Kurulacak Millet Bahçesi Projesinde İhale Zamanı

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!